startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Všeobecne o svadobnej výzdobe

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadobná výzdoba môže pri plánovaní svadby pohltiť obrovskú časť rozpočtu. Náklady na výzdobu zvyčajne ovplyvňuje miesto svadobného obradu a svadobnej hostiny, ako nákladnosť samotnej svadby.
Kvety a poharKvety sú zvyčajne v svadobnej výzdobe prvou voľbou. Avšak tieto môžu byť aj dosť drahé. Ak chcete znížiť svadobné náklady, zvoľte radšej jednotlivé ozdoby na stred stola a zvážte pre banketové stoly veľké balónové dekorácie. Samozrejme, pred tým než sa rozhodnete aký typ výzdoby zvolíte, najprv by ste mali zvoliť tému výzdoby (napr. letná svadba, jesenná svadba, prímorská svadba, apod.). Pri určenej svadobnej téme je plánovanie výzdoby oveľa ľahšie, farby môžete zosúlaďovať s vybranou svadobnou témou a nápady na výzdobu sa budú rýchlo vynárať aj sami od seba.

Svadobné dekorácie nemusia byť príliš nákladné. V skutočnosti výroba vašich vlastných malých darčekov a dekorácií vám môžu ušetriť veľa peňazí. V obchodoch sa dnes už nachádzajú knižky, ktoré pomôžu krok za krokom s výrobou rôznych dekorácií.

A tu je zopár nápadov na výzdobu

Sviečky sú veľkým favoritom, pretože zharmonizujú náladu a zútulňujú. Môžete použiť veľké dlhé sviece, plávajúce sviečky v pekných miskách, kolekciu votívnych sviečok vo svietnikoch rôznej výšky, uzučké sviece, alebo možno čajové kahance obklopujúce jedinú vázu s kvetmi. Ďalšou obľúbenou voľbou sú gélové sviečky s prvkami určenej témy vo vnútri sviečky.

Balónová výzdoba je vždy pekná. Za zlomok nákladov na kvety môžete balónmi vyzdobiť celú miestnosť, vrátane stolov.

Použite girlandy, stuhy, mašle, a tyl na olemovanie rohov a hrán stolov, vstupu do miestnosti a na strop.

Zaveste malé, blikajúce vianočné svetielka na strop, na konáre stromov, alebo spleťte s girlandami.

Nabudúce konkrétne o jednotlivých témach:

Napr.

Jarná svadba

Jesenná svadba

Zimná svadba


line
line

Diskusia


forum 31.12.2005: cokolada, re: Diskusia k článku
forum 14.09.2005: admin, Diskusia k článku "Všeobecne o svadobnej výzdobe"rightend