startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Veľký deň bez paniky a stresu

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

V najkrajší deň nášho života chceme všetky žiariť ako slniečka a byť v pohode. Avšak v každej z nás je v tento veľký deň trochu napätia, či všetko dopadne tak ako má.
Keď si však všetko naplánujeme a zabezpečíme tak, aby aj v prípade nejakého problému bolo hneď poruke riešenie, ušetríme si nervy a už nebude prekážky pre úsmev na vašej tvári.
 • stres pred svadbouVšetkým ľuďom podieľajúcim sa na svadobných prípravách jasne povedzte, čo si želáte a čo si výslovne neprajete (napr. v hudobnom repertoári house, či dlhé pózovanie pred fotoaparátom). Všetko si zapíšte a skontrolujte, či obchodník podpísal dohodu.
 • Tri až štyri dni pred svadbou zavolajte všetkým obchodníkom a potvrďte objednávky. Nech vám povedia kedy a kde sa koná svadba a aké služby a tovar budú poskytovať. Dajte im svoje telefónne číslo ak by sa niečo dialo.
 • Nežiadajte priateľov a rodinu, aby zabezpečili jedlo, či fotografie ak si nie ste istý výsledkom. Vyhnete sa tak nepríjemnej situácii, keď vás výsledky sklamú. A členovia rodiny vám isto budú vďační, že sa nemusia o nič starať a môžu si vychutnávať oslavu. Pri výbere torty sa vyhnite ťažkým polevám a ozdobám torty. Predídete tak zrúteniu sa torty (i vás) počas oslavy.
 • Keď dostanete svadobné šaty vyskúšajte si ich obliekanie. Nacvičte si chôdzu a iné pohyby (tanec, ...). S problematickou vlečkou sa skamaráťte ešte pred svadbou, aby vám nepripravila nepríjemné prekvapenia pri prechádzaní úzkou uličkou, či pri otáčaní.
 • Prezeranie siatŠaty zaveste na bezpečné miesto a chráňte ich proti prachu. V žiadnom prípade ich nežehlite. Ak sa vám zdajú zle zložené, kontaktujte svadobný salón. Oni si budú vedieť rady. Mejkap si naneste ešte pred obliekaním. Keď už budete oblečené nejedzte, nepite a nefajčite. Vyhýbajte sa i domácim maznáčikom. Pri nastupovaní a vystupovaní z auta si dajte pozor na blato a mláky.
 • Topánky poriadne rozchoďte, aby vám nepokazili celý večer. Otlaky vedia poriadne znepríjemniť a znechutiť večer.
 • V kostole na vankúšik položte falošné prstienky, ak by spadli alebo sa niekde zapotrošili, budete v suchu pretože tie pravé sú v bezpečí vo vrecku vášho najlepšieho priateľa (a najspoľahlivejšieho).
 • Ubezpečte sa, že hostia poznajú i vedľajšie vchody na miesto obradu, zabezpečí sa tak pokojný príchod (a nikoho nerozhodí tlačenica pred kostolom) aj ceremónia začne načas.
 • Poraďte medzimestským svadobným hosťom aby prišli deň pred svadbou a neriskovali tak , že zmeškajú obrad alebo prídu neskoro.
 • Požiadajte hostí aby prišli načas a fotograf nemusel čakať keď dorazí (veď i on môže mať este program).
 • Zabezpečte si náhradné baterky, CD-prehrávač a CD-čka. Poistite sa tak pre prípad, že by sa tie, čo ste pôvodne chceli použiť pokazia alebo stratia.
 • Kostol exterierNa obrad si so sebou vezmite občiansky preukaz a všetky cirkevné listiny, vďaka ktorým sa môžete oddať v kostole.
 • Zabezpečte niekoho, kto sa postará o posledné detaily a zaistí, že všetko bude OK. Bude vybavovať telefonáty, privedie opozdilcov. A dohliadne, aby mal každý, čo jesť pred svadbou.
 • Prejdite si trasu k miestu obradu i hostiny v ten istý deň v týždni a hodinu ako sa bude konať svadba, aby ste sa vyhli dopravnej zápche. Takto budete vedieť i koľko času potrebujete, aby ste sa všade dopravili včas.
 • Poproste mamu, aby pre Vás mala vždy v blízkosti taštičku (krabičku - je prehľadnejšia) prvej pomoci. Nájdete v nej ihlu a niť, zapínacie špendlíky, lak na vlasy a nechty, pilník, vlásenky, a náhradné pančušky. Možno i nejakú maškrtu na rýchle povzbudenie.
 • Snažte sa ísť skoro spať večer pred vaším dňom. Vyhnite sa i veľkému množstvu alkoholu a kofeínu.
Nepanikárte, ak niečo nie je tak, ako má byť. Možno budete jediná, kto si všimne, že stužka na vašej kytici je nesprávnej farby. Nedovoľte, aby maličkosti zničili Váš deň. Prijmite myšlienku, že Váš svadobný deň možno nebude taký, ako ste ho naplánovali. Všetko berte s humorom!

Autor: Katarína Nemjováline
line

Diskusia


forum 04.11.2005: admin, Diskusia k článku "Veľký deň bez paniky a stresu"rightend