startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
V kombinácii detailov a kontrastov

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Lúče letného slnka strácajú na intenzite, jeseň mieša kokteil jesenných farieb a babie leto napĺňa ulice i parky. Šaty ľahké ako vánok meníme za kúsky odevu, ktoré zahrejú a pohladia oči zároveň. Ako zladiť ladnosť, pôvab ženskej individuality a štýl nadčasovej elegancie?
jesenna moda 2007_01Obdobie jesene je priestorom pre kreatívitu a zmysel estetiky v prevedení zosúladenia nášho módneho "JA". Príležitosť zažiariť v jesenných uliciach ponecháva možnosť výberu vkusu a elegancie. Medzi dominantné materiály jesene patrí vlna, menčester, koža, tvíd a kožušiny. Nosí sa všetko. Umenie zosúladenia spočíva v správnej kombinácii.

Ak sa rozhodnete zaujať svojími ladnými ženskými krivkami, jednoznačne siahnite po džínsových modeloch, kopírujúcich vašu postavu. Či zvolíte bermudové nohavice v kombinácii s bundou do pásu, alebo vetrovkou, je len na Vás. Chladné jesenné rána tak nebudú niečim, čo Vás zastihne nepripravenú.

Hitom tohtoročnej jesene sú vysoké čižmy, ktoré sú snom každej ženy. Jazdecké čižmy bez opätku pre vysoké dámy, alebo s opätkom pre nižšie dámy dodá neopísateľný „look“. V kombinácii s romantickými šatami, tenučkými svetríkmi, či legínmi z 80-tych rokov necháte vyniknúť pôvab ženskej krásy.

Obdobou vysokých čižiem sú členkové topánky s výraznou špičkou, častokrát zamerané s detailom na zips, šnúrovanie, kovové pracky, či iné ozdoby. Variantom pre vyjadrenie vkusu je zosúladenie obuvy s opaskom. A aby bol celkový efekt gracióznejší, pridajte masívny vlnený šál, jemný kašmír, či kožušinovú štólu.

I keď patríte k ochranárom zvierat, s pokojným svedomím si doprajte umelé kožušiny v podobe kožušinových detailov na vlnených kabátikoch, bundách, tvídovom saku, či dvojradovom kabáte. Pre elegantnejšiu podobu zvoľte kostýmy z hrubšieho materiálu.

jesenna moda 2007_02Jedinečnosť vytvoríte košeľovými šatami s nastaviteľnou dĺžkou rukávov, ktoré patria k jesenným prechádzkam i večerným posedeniam v kruhu priateľov. Tradičným jesenným vzorom je škótske káro. Výraznejší kúsok kombinujte s tĺmenými farbami. Oslavou jesene je i návrat veľkých tašiek – kožených, plátenných, semišových i menčestrových, ktoré celkový vzhľad doladia.

Jeseň je taktiež časom doplnkov. Čo tak zladiť jemné káro baretkou, štrikovanou čiapkou, či efektívnym náramkom? Jedným slovom štýlovým doplnkom sa medze nekladú.

A v akom zastúpení farieb prichádza jeseň? Studené mesiace oživí červená, fialová i zelená. Nič však nepokazíte ani čierno-bielou klasikou. Uplatnenie však nájde i modrá a aktuálne aj šedá. K večierkom a iným spoločenským akciám patrí zlatá, ktorá vytvára noblesu.

Milé dámy, nech už si zvolíte akúkoľvek farebnú kombináciu, majte vždy na zreteli celkový výsledný efekt. Nie nadarmo platí - menej je niekedy viac. Zvoľte si do nadchádzajúcich jesených dní akýkoľvek štýl. Správnou kombináciou jednotlivých „kúskov oblečenia“, vhodným navrstvením materiálov a trendovou kombinácou doplnkov zažiarite pôvabom ženskej individuality. Nebojte sa teda kombinovať. Veď jeseň ponúka provokujúcu ležérnosť a atraktívnu eleganciu v možnosti ladenia od výmyslu sveta.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 27.09.2007: admin, Diskusia k článku "V kombinácii detailov a kontrastov"rightend