startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Unikátne svadobné dary

line

svadobné zvyky
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pozvali Vás na svadbu, ktorej termín sa nezadržateľne blíži a vy ešte stále neviete čím sa svojím hostiteľom za pozvanie odvďačiť? Ježia sa vám vlasy na hlave z návrhov ako fén, hriankovač, či mixér? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.
Svadobne dary_01Prvým kritériom pre svadobný dar je samozrejme jeho trvalá hodnota. Chcete darovať niečo čo dlho vydrží a zároveň chcete, aby bol váš svadobný dar jedinečný. Jednoducho chcete darovať niečo, čo bude mladomanželom pripomínať práve Vás.

Šperky

Šperky patria medzi „bezpečný úspech“ pre každú príležitosť. Väčšina žien má rada šperky a poteší sa im aj každá nevesta. Vyberajte niečo jednoduché a zároveň elegantné spomedzi brošní, ihlíc do vlasov, náušníc, príveskov, retiazok, náramkov. Ak Vám na obdarovanom naozaj záleží a môžete si to dovoliť, vaším darom môžu byť aj šperky zo skutočnými drahokamami.

Kabelky a tašky

Kabelky sú ďalším obľúbeným a zároveň praktickým darčekom pre ženy. Môžete si vybrať medzi bohato zdobenou kabelkou na slávnostné príležitosti alebo na bežné nosenie alebo len takú malú ako doplnok k šatám.

Niečo pre ženícha

Ani na ženíchov netreba zabúdať. Vraví sa, že pre mužov sa darčeky kupujú ľahšie a asi trochu pravdy na tom bude. Medzi obľúbené darčeky pre mužov patria knihy či náramkové hodinky, kravaty, zlaté a strieborné spony do kravát, strieborné gombíky k smokingu, motýliky. Často je dobrou inšpiráciou pre svadobný dar aj mužov koníček alebo obľúbený šport.

Svadobne dary_02Žartovné predmety

Žartovnými predmetmi (obyčajne s erotickým nádychom) môžu byť tričká, šiltovky či posteľná bielizeň. Avšak skôr ako sa pre podobný darček rozhodnete, uistime sa, že sa tým obdarovaného nedotknete. Nie každý podobný druh humoru dobre znáša.

Umelecké diela

Obrazy či sochy sú ideálnym a zároveň praktickým svadobným darom. Mladomanželia ho môžu použiť na ozdobu spoločného domova a tak tento dar budú mať v podstate stále na očiach. Najdôležitejšie je trafiť sa do ich vkusu, inak riskujete, že váš dar skončí v skrini alebo na pôjde.

Darčeky s venovaním

Budúcemu páru môžete darovať aj predmety s venovaním ako napríklad svadobné albumy, obliečky na vankúš, rám na fotografie, krígle na pívo a podobne.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 09.07.2009: krajec, re: Diskusia k článku
forum 04.09.2006: admin, Diskusia k článku "Unikátne svadobné dary"rightend