startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Trvalý make-up v otázkach a odpovediach

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Trvalý mejkap je kozmetická technika, ktorá využíva tetovanie ako prostriedok na vytvorenie motívov a vzorov pripomínajúcich mejkap (očné tiene, alebo maskara) a ďalšie farebné ozdoby na pokožke tváre alebo na perách, či viečkach. Táto technika sa tiež využíva na dotvorenie umelého obočia zvlášť ľuďom, ktorí o to svoje prišli kvôli pokročilému veku, či chorobe.
Trvaly make-up_01Ako dlho trvá zotavenie po vytvorení mejkapu? - Každý sme iný, ale vo všeobecnosti platí, že priemerná doba rekonvalescencie je 3 - 7 dní na povrchu a ďalšie 2 týždne pod kožou. Na perách môže trvalý mejkap opuchnúť a pokožka popraskať, obočie môže krátko po zákroku vyzerať tmavšie.

Môžem na potetované miesta aplikovať bežné líčenie? - Po úplnom zaliečení áno. Účelom trvalého mejkapu je zvýraznenie prirodzených čŕt Vašej tváre. Všetky ďalšie úpravy sú v plnej miere vaším osobným rozhodnutím.

Čo ak sa neskôr rozhodnem pre plastickú operáciu? - Zákrok plastického chirurga nemá na správne umiestnený trvalý mejkap žiadny vplyv. Napriek tomu je rozumnejšie uprednostniť plastickú operáciu pred trvalým mejkapom.

Komu je trvalý mejkap určený? - Aktívnym mužom aj ženám, každému, kto z nejakého dôvodu potrebuje úpravu tváre, ľuďom s alergiami na kozmetické prípravky, športovcom, všetkým, čo hľadajú prirodzený vzhľad alebo aj niečo výstrednejšie.

Ako trvalý mejkap vyniká? - Sterilizovanou jednorázovou ihlou sa pod kožu aplikujú stovky drobných pigmentových kvapiek, ktoré majú pomôcť vyniknúť prirodzeným črtám vašej tváre.

Bolí to? - Anestetické krémy používané pri aplikácii trvalého mejkapu sú dnes oveľa účinnejšie ako v minulosti. Ak dodržíte základné pravidlá, t.j. žiadny alkohol, acilpirín ani lieky na riedenie krvi, dostatok vitamínu E aspoň 3 - 5 dní pred zákrokom, to všetko výrazne zníži pravdepodobnosť nepríjemného priebehu procedúry. Taktiež by ste v deň zákroku nemali piť kávu.

Ako dlho zákrok trvá - Bežná aplikácia trvalého mejkapu trvá 2 - 3 hodiny. Najdôležitejšou časťou procedúry je výber vhodného vzoru a prispôsobenie farieb, všetko činnosti, ktoré si vyžadujú bezprostrednú reakciu klienta.

Trvaly make-up_02Ako dlho potrvá, kým uvidím prvé výsledky? - Prvé výsledky sa prejavia už do týždňa. Klienti obyčajne absolvujú ešte kontrolu do 30 dní, po ktorých sú ešte možné úpravy.

Ako dlho trvalý mejkap vydrží? - Obyčajne 5 rokov, niekedy aj dlhšie. Z času na čas je však treba trvalý mejkap obnoviť, hoci slovičko "trvalý" v názve tejto skrášlovacej procedúry naznačuje opak, nič netrvá večne, obzvlášť ak sa dlhodobejšie pohybujete na priamom slnku.

Sú alergie prekážkou trvalému mejkapu? - Práve ľudia s nejakou formou alergie sú častými nositeľmi trvalého mejkapu. V prípade, že ste náchylný na nejaký druh alergie, môžete v kvalitných testovacích salónoch využiť možnosť alergického testu. Ten sa obyčajne vykonáva červeným pigmentom, ktorý najčastejšie odhalí možnú alergickú reakciu.

Čo v prípade, že mi tvar hotového mejkapu nevyhovuje? - Zvlášť obočie sa pred aplikáciou trvalého pigmentu zvykne tvarovať pigmentom "na skúšku", takže dostanete čas na overenie svojho výberu v praxi ešte pred aplikáciou definitívnej podoby mejkapu.

Dá sa trvalý mejkap odstrániť? - Odstránenie trvalého pigmentu tiež známe ako "pigmentový lifting" je v malej miere možné, ale mal by ho vykonávať len skúsený špecialista, zvyčajne pomocou soľného roztoku. Odstraňovanie rozsiahlejších časti si vyžaduje špeciálny prístup (laser) a patrí do rúk dermatológa.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 27.07.2006: admin, Diskusia k článku "Trvalý make-up v otázkach a odpovediach"rightend