startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Trendy bytovej dekorácie

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rovnako ako svet módy aj svet interiérovej dekorácie má svoje trendy, ktoré sa pravidelne menia. Dnes vám prinášame niekoľko hlavných trendov pre výzdobu domu a bytu, teda priestorov, ktorým novomanželia obvykle venujú v prvom roku spoločného života najviac pozornosti.

deti v domeFarby

V tomto roku steny trendových domácností dýchajú teplými odtieňmi broskyňovej, melónovej, bledožltej a pomarančovej farby. Svoje miesto si z minulého roku naďalej udržiava aj modrá, zelená, zelenomodrá, purpurová v jasnejších aj menej nápadných odtieňoch.

Štýl

Hlavným trendom tohtoročnej bytovej architektúry sú prírodné motívy. Ich prirodzené tvary ostro kontrastujú s konzumným životným štýlom a uniformitou veľkomestského prostredia. To všetko s jediným cieľom: vytvoriť z vášho domova farebnú a vzdušnú oázu pokoja a harmónie.

Povrchy

Okázalé niekoľkovrstvové farebné prechody cez elegantné moderné a retro povrchy až po kožené tapacírovanie s kovovými a živicovými prvkami, to všetko môže vášmu domovu dodať jedinečný vzhľad.

Nástenné fresky

Nástenné fresky sú populárnym a pomerne nenáročným spôsobom oživenia fádnej miestnosti. Je to jedinečná možnosť ako uviesť do praxe známe príslovie „môj dom, môj hrad“ a dať každému návštevníkovi najavo svoj vkus alebo obľúbenú voľnočasovú aktivitu.

Nábytok

Tajomstvo správne zariadenej miestnosti spočíva vo vyváženej kombinácii ideálu a dostupných možností. Nie všetko krásne musí byť dokonalé a aj tento rok je hlavným materiálom drevo s prirodzenou povrchovou úpravou, ktorá nezakrýva nejaký ten hrbolček či jamku.

izbaKuchynské linky a kúpeľne

Čo sa týka vybavenia kuchyne a kúpeľne, naďalej prevláda trend všeobecného individualizmu. Strohý povrch vystriedali rôznofarebné odtiene s lesklou úpravou. Obľúbeným materiálom je drevo v kombinácii so sklom, prípadne mramorom doplneným kovovým výpletom.

Vplyv kovu

Popularita nehrdzavejúcej ocele pomaly ale isto začína patriť minulosti a na jej miesto sa tlačí olejom impregnovaná mosadz alebo meď, či už sa to týka potrubia, vodovodných batérií alebo aj drobných kúpeľňových doplnkov. Veľký návrat zažíva aj chrómované kúpeľňové príslušenstvo.

Aj keď sa trendy stále menia, jedno zostáva vždy rovnaké. Farba, štýl a dekorácie v každej miestnosti by mali byť také, aby ste sa tam cítili ako v obývačke, pretože podľa mnohých je práve označenie obývačka spájané s komfortom a oddychom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 12.09.2009: jancula, re: Diskusia k článku
forum 11.09.2007: admin, Diskusia k článku "Trendy bytovej dekorácie"rightend