startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Topánky na vysokých podpätkoch

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Topánky s vysokými podpätkami sú jedným z mnohých spôsobov ako môže nevesta upútať pozornosť. Na výber máte zo širokej palety materiálov a strihov od nenápadných až po extravagantné a odvážne.
vysoke podpatkyPrimitívnu obuv na ochranu pred hmyzom či zimou nosili ľudia už v prehistorických časoch. Sandále poznali už v starovekom Grécku a Ríme. K najbežnejšej obuvi stredoveku patrili voľné, mäkké, bohato zdobené mokasíny z hodvábu či kože, ktoré sa často šnurovali až pri lýtkach.

Keď už si vyberiete pár, ktorý sa vám najviac páči, je čas naučiť sa v nich chodiť. Strach a trému treba vedieť prekonať a my vám k tomu ponúkame niekoľko praktických rád:
  • Kúpte si správnu veľkosť - vysoká topánka by Vás nemala tlačiť ani Vám skĺzavať z nohy. Do úvahy treba vziať aj výšku topánky. Vo vysokých čižmách sa chodí pohodlnejšie ako v „ihličkách“.
  • Na vysoké podpätky si treba zvyknúť - skôr ako sa vyberiete do ulíc, poprechádzajte sa v nich doma aspoň pol hodiny denne na rovnej dlážke bez koberca.
  • Postavte sa pred zrkadlo a skúste urobiť niekoľko úkrokov a otočiek na mieste. Zrkadlo vám pomôže kontrolovať držanie tela, zbaviť sa neistoty a zvyknúť si na výšku podpätku.
  • Naučte sa správne chodiť - začnite špičkami nasmerovanými dopredu s nohami čo najviac pri sebe. Ak na tento štýl chôdze nie ste zvyknutá, chvíľu Vám potrvá kým ho zvládnete. Nezabudnite na koordináciu rúk a nôh, držanie tela a pohľad pred seba.
  • Trénujte chodenie po miestnosti, otáčanie rôznymi smermi a zastavovanie bez zakolísania na opätku, striedajte rôzne typy povrchu.
  • Pri chôdzi po schodoch s vysokými podpätkami sa vždy držte zábradlia a na jednotlivé schody sa postavte vždy celým chodidlom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 04.10.2006: admin, Diskusia k článku "Topánky na vysokých podpätkoch"rightend