startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobný stôl bez alkoholu

line

svadobný stôl
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Priatelia a rodina budúcich novomanželov sú možno abstinentmi z náboženských, zdravotných, alebo pracovných dôvodov. Nájdu sa aj takí, pre ktorých je alkohol príliš vysoká položka vo svadobnom rozpočte. Nech sa už vyhýbate alkoholu z akéhokoľvek dôvodu, máme pre vás niekoľko tipov na zaujímavú náhradu.
KoktailPokiaľ je váš postoj k alkoholu záporný, ľudia z vášho okolia to už pravdepodobne vedia a rešpektujú vaše rozhodnutie pre svadobnú hostinu bez alkoholu. Pomôcť si môžete aj tak, keď svadobnú hostinu naplánujete v čase, kedy sa obyčajne alkohol nepije. Do úvahy prichádza čas skoro ráno, alebo krátko po obede, svadobný obrad na pláži, alebo svadobná hostina skoro ráno nasledovaná bohatým svadobným stolom, takže prítomným hosťom alkohol možno ani chýbať nebude.

Poobedňajšia hostina na záhrade rodinného domu je ďalšou možnosťou. Posedenie pri čaji s jednohubkami, sendvičmi, kroasantmi, syrovými pochúťkami, čajovým pečivom, šiškami a čerstvým ovocím dokáže za rozumnú cenu uspokojiť aj väčší počet hostí. K tomu sa dobre hodia rôzne druhy ľadového čaju (ovocný, mentolový, thajský), rovnako ako káva, kapuccino, espresso, alebo latte.

Triezve hostiny“ dnes už nie sú ojedinelé. Veľa kateringových podnikov ponúka alternatívy k alkoholu. Ukážkové menu môže vyzerať napríklad takto:
  • voda, čistá minerálka, alebo minerálka s príchuťou,
  • nealkoholické pivo, nealkoholické šampanské, alebo víno,
  • džús a malinovka, rôzne druhy miešaných ovocných koktailov, vrátane jablkového muštu, ružovej limonády, proteinových a ženšenových nápojov a kokteilov z exotického ovocia,
  • punč z ovocných štiav a iných šťavnatých tekutín na uhasenie smädu,
  • limonády,
  • mliečne a zmrzlinové koktaily rôznych druhov,
  • Pinakoladaexotické nealkoholické nápoje a koktaily, ktoré existujú aj v alkoholickom „vydaní“ - medzi obľubené patria pinakolada, alebo nepravá „krvavá Mary“.

Obmedzený bar

Patrí k ďalšej z dostupných možností ako v obmedzenom množstve ponúknuť svadobným hosťom úzky výber alkoholických nápojov (zvyčajne pivo a víno). Servírovanie alkoholických nápojov môžete obmedziť hoci len na vyhradený čas v rámci svadobnej hostiny.

Každý z uvedených spôsobov dokáže uspokojiť potreby pozvaných hostí aj bez toho, aby musel byť na stole alkohol. Veď to podstatné na svadobnej hostine je, že sa o svoje šťastie môžete podeliť s najbližšou rodinou a ľuďmi, ktorých máte radi a vážite si ich. Tí budú vaše rozhodnutie rešpektovať a dokážu vám pripiť na šťastie aj s nealkoholickým sektom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.04.2006: admin, Diskusia k článku "Svadobný stôl bez alkoholu "rightend