startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobný program

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Do plánovania svadobného obradu sa investuje veľa času a prostriedkov. Vyberá sa správna hudba, čítanie, svadobčania. Prečo nedať svadobným hosťom vedieť o všetkom, čo ste pre nich pripravili.

Svadobny program_01Čo obsahuje dobrý svadobný program

V závislosti od druhu informácii, ktoré chcete hosťom sprostredkovať, môže byť svadobný program formálny, alebo neformálny, dlhý, alebo krátky.

Každý svadobný program by mal obsahovať nasledujúce údaje:
  • poradie udalostí v počas svadobného obradu,
  • meno oddávajúceho (farára, pastora, rabína, primátor, starosta),
  • poradie, v akom ženích, nevesta a svadobčania idú k miestu obradu,
  • vybraná hudba, čítanie z Biblie, alebo inej knihy.
Manželské sľuby a náboženský obrad – niektoré svadobné páry si píšu vlastné svadobné sľuby. V programe môžete podať vysvetlenie svadobného obradu svojho náboženstva. Napríklad v judaizme Chanuka predstavuje domov vždy otvorený pre rodinu a priateľov.

Okrem toho môžete v svadobnom programe uviesť mená všetkých svadobčanov. Ku každému menu môžete doplniť nejakú zaujímavosť: ako ste sa spoznali a prečo ste si vybrali práve jeho, alebo ju. Rovnako môžete uviesť aj niečo o sebe, prípadne nejaký citát, ktorý vystihuje váš vzťah doplnený o spoločnú fotografiu. V programe môžete tiež uviesť ako čestných hostí mená vašich blízkych, ktorí už žiaľ nemôžu byť s vami.

Svadobný program môžete nechať na svadobnom stole, alebo na stoličke v jedálni, alebo ho rozdať svadobčanom pri príchode pred začiatkom svadobného obradu.

Ako vytvoriť svadobný program

Svadobny program_02Dnes už nie je problém vybrať si z množstva počítačových programov, ktoré za krátku chvíľu dokážu vyprodukovať hotový zázrak. Len to netreba odkladať na poslednú chvíľu. Môžete skúšať rôzne typy písma, grafických efektov a farebných kombinácii. Hotový program sa dá vytlačiť na rôzne druhy ozdobného papiera, alebo pergamenu.

Program môžete previazať stužkou, ozdobnými šnúrkami, kovovou hrebeňovou väzbou, alebo na pergamene napísaný svadobný program jednoducho zrolujete a previažete hodvábnou stužkou.

Ak nemáte chuť, alebo čas vymýšľať návrhy na svadobný program, prenechajte starostlivosť o svadobný program profesionálnej tlačiarni. Objednajte si predtlačené svadobné programy, ktoré stačí len vypísať, alebo si nechajte navrhnúť takú grafickú podobu programu, ktorá bude ladiť s motívom vašej svadby.

Nezabudnite dať definitívnu podobu svadobného programu na posúdenie niekomu, kto ho ešte nevidel a dokáže povedať nezaujatý názor. „Druhé oko“ dobre poslúži hlavne pri vychytávaní preklepov a gramatických chýb.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 14.03.2006: admin, Diskusia k článku "Svadobný program"rightend