startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobné hry I

line

svadobné zvyky
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Prinášame vám niekoľko svadobných hier, ktorými možete spestriť priebeh vášho svadobného dňa. Zabaviť nielen seba ale aj svadobných hostí.

Valčekový tanec

Valcekovy tanecKeď sa tancuje v kruhu, starejší vyberie valček a dá ho niekomu medzi kolená. Stále sa tancuje a ten kto má valček medzi kolenami, musí ho odovzdať bez pomoci rúk skackajúci-tancujúci medzi kolená ďalšieho tanečníka. Takto si to podávajú podľa chuti a zábavy. Ten kto je najšikovnejší, t.j. ani raz mu valček nepadne a nepoužil ruky, dostane malú odmenu.

Sťahovanie podväzku

Starejší si zavolá na parket mladomanželov. Ženíchovi zadá úlohu v štýle: “chceme ťa XY vyskúšať aký si náruživý manžel. Vrhol si sa do manželskeho
života a všetci potrebujeme vedieť aký si chlap. Predstav si, že pojdeš pomáhať kamarátovi na stavbu, spadneš z lešenia, dolámeš si ruky - neprajem ti to ale môže sa stať. Doma ťa čaká milujúca manželka a máte chuť na sex. Teraz nám ukáž ako si dokážeš bez pomoci rúk povyzliekať svoju manželku. My vieme, že nevesta má na nôžke šťastíčko - modrú čipku, tak bez pomoci rúk si ju povyzliekaj z toho šťastíčka. Nevesta vyloží nohu na stoličku. Ženích dá za chrbát ruky a pomocou úst stiahne čipku z nohy (cez obutú topánku), zahrabe sa pod sukňu. Keď sa mu to podarí, hostia sa zabávaju, starejší to komentuje. Nakoniec si mladí dajú bozk a majú sólo.

Hľadanie ženícha alebo nevesty

V tejto hre hľadá ženích nevestu alebo nevesta ženícha podľa zadku, ruky, ucha apod. Neveste starejší zaviaže oči šatkou. Muži dobrovoľníci sa postavia do radu a nevesta musí hľadať toho svojho hmatom (alebo opačne, ženích nevestu podľa nohy).

Klobúkovy tanec

Dobrovoľníci chlapi si zastanú do kruhu. K tejto hre je potrebné mať klobúky. Koľko mužov, toľko klobúkov. Muži stoja v kruhu, držia sa za ramená a podávajú si z hlavy na hlavu klobúky. Pri tom hrá hudba, ktorá sa zrýchľuje. Komu padne klobúk, vypadne z kola von. Kto zostane posledný, tak ide tancovať sólo s nevestou alebo dostane nejakú malú odmenu, prípadne nejakú cenu z tomboly apod.

Tancovanie v kruhu podľa rokov manželstva

Na parket prídu tancovať manželia, ktorí su spolu menej ako 10 rokov, ktorí sú manželmi od 10 do 20 rokov apod.

Redakcia by sa chcela poďakovať Majke Dadajovej za zaslanie zoznamu hier


Ďalšie tipy na svadobné hry:

Svadobné hry II


line
line

Diskusia


forum 13.12.2005: cokolada, re: Diskusia k článku
forum 22.11.2005: admin, Diskusia k článku "Svadobné hry I"rightend