startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Nové módne trendy v svadobných šatách

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Kam sa uberá móda svadobných šiat? Najmodernejšie štýly a nápady pre nevesty ako držať krok s módou v roku 2006.
Svadobne saty01_2006Svadby neviest, ktoré podľahnú módnym trendom roku 2006 sa budú niesť v znamení Viktoriánskeho Anglicka. Romantické duše určite neodolajú šatám zvýrazňujúcim ženskosť s jemným náchychom sexappealu.
Dominovať budú dva strihy šiat: bublinové šaty, upomínajúce na princezny, avšak dovoľujúce veľký rozsah pohybu (na rozdiel od šiat pre princezny v minulosti). Stále populárny A-strih módni návrhári vylepšili užšou siluetou. Tento štýl je teraz vhodný a doplní viac typov postáv. Preto ak si nie Ste istá výberom správneho strihu, pri týchto šatách váhať nemusíte.
Dôraz je kladený na podčiarknutie sebavyjadrenia, osobnej identity, unikátnosti nevesty a kreativity šiat. Je vidieť miešanie rôznych štýlov, mix kultúrnych a etnických vplyvov. Takže každá nevesta nájde v šatách i kúsok seba.
Preferujú sa farby mrazivej bielej (to využijú hlavne zimné nevesty), platiny, šampanského, jemne sa červenajúce. Tieto farby sa uplatňujú nielen na šatách ale na všetkom, čo súvisí so svadbou. Dôraz sa kladie na zladenie kvetov a výzdoby s nevestou. Keď sa neviete vzdať bielych svadobných šiat a zimná biela nie je vaša farba, nezúfajte. Bielej sa vzdať nemusíte, a predsa môžete držať krok s módou. Šerpa, opasok, či iné doplnky farbou len získajú. Takto dokážu zvýrazniť najkrajšie črty ženy.

V detailoch je sila. A nie je to len o farbe. Výšivky, našívané ozdoby, ornamenty, kvety, límce, riasenie, stužky, mašle, volány a plisovanie patria medzi jednoduchšie spôsoby ako pritiahnuť pozornosť. Čistá a neozdobená tkanina má tiež v sebe aspoň náznaky dekoratívnej úpravy.
Nielen romantické duše si prídu na svoje. Nevesty založené trochu technickejšie určite pritiahnu šaty s geometrickým vzorom. Preferuje sa asymetria, výstrih, zakončenie sukne, náhrdelníky, vo využití sa medze nekladú. Pokrčený materiál takisto letí.
Nevesta má byť kráľovnou večera, vládnuť jej pomôžu luxusné tkaniny, metalická výšivka, vhodný závoj. Drobučké gombičky a slonovinové spony pútajú pozornosť jedna radosť.
Svadobne saty03_2006Množstvo použitej látky sa zmenšuje. Šaty bez rukávov, odhaľujúce ramená sú "haute couture". Naj-naj sú však šaty bez ramienok. Obľúbilo si ich mnoho žien a nielen nevesty. Tieto šaty dovoľujú rôzne tanečné figúry bez toho, aby Ste sa museli obávať ich skĺznutia. Bonusom je sexi náhrdelník (samozrejme asymetrický).
Takisto sa skracuje dĺžka šiat do poly lýtok, takzvaná tea-length (a zas sme pri starom Anglicku). Použitie tejto dĺžky však poriadne zvážte s miestom konania, témou a hosťami (v uvoľnenejšej spoločnosti si ich môžete dovoliť).
Výrazný je i návrat k železným krajkám. Uplatňujú sa na rukávoch, náhrdelníkoch, vlečkách a kabátikoch.
Nevesty s dostatočnou dávkou exhibicioniznu a odvahy si môžu dovoliť odhalený chrbát. Pretože počas obradu je hlavne on v pozornosti hostí, jeho krásu zvýrazňujú prekrížené stužky alebo na chrbát previsajúci náhrdelník. Nikdy nie však oboje.
Niečím modrým pre nevestu môže byť stužka, šerpa, opasok, mašľa, či spona vo vlasoch.
Svadobné šaty roku 2006 nie sú určené len celebritám, ale každej neveste bez rozdielu.
Veľa zábavy a radosti s trendovými svadobnými šatami....

Autor: Katarína Nemjováline
line

Diskusia


forum 30.11.2005: admin, Diskusia k článku "Nové módne trendy v svadobných šatách"rightend