startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobné šaty jari 2009

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak chystáte jarnú svadobnú oslavu, určite ste o jej podrobnostiach začali uvažovať už dávnejšie. Koniec koncov, svadba je významnou životnou križovatkou pre každého z nás. Výber svadobných šiat nebýva nikdy jednoduchý. Pri rozhodovaní Vám môžu byť nápomocné najčerstvejšie globálne trendy vo svadobnej móde.
svadobne saty - jar 2009V prípade, že tradičné svadobné šaty nepovažujete za „to pravé orechové“, určite Vás poteší, že na prvom mieste svadobných trendov pre tohtoročnú jar sú práve krátke svadobné šaty s podšitým korzetom a plnou sukňou siahajúcou tesne pod kolená. Veľa krátkych svadobných šiat má len tenké ramienka, alebo je celkom bez nich. Ak plánujete svadobný obrad pod holým nebom a príroda Vás obdarovala peknou postavou, niet čo riešiť.

Svadobné šaty upevnené na jednom ramene boli hitom minuloročnej zimnej sezóny a svoju popularitu si udržali až do tohtoročnej jari. Tento obľúbený a zaujímavý strih poteší všetky budúce nevesty, ktoré majú rady elegantné moderné prvky na tradičných svadobných šatách.

Svadobné šaty tejto jari sa vyznačujú nenápadnými detailami, akými sú drobné vzory z korálikov, stužiek, mašličiek alebo čipky. Ženskosť jarných svadobných šiat majú zdôrazňovať aj použité materiály. Ideálna je kombinácia šifónu a hodvábu, ktoré pri pohybe prirodzene splynú s krivkami Vášho tela.

Tradičnou a obľúbenou farbou svadobných šiat zostáva aj naďalej biela. K trendovým novinkám jarnej sezóny 2009 však pre odvážne nevesty pribudli teplé odtiene šarlátovo červenej alebo karmínovej, zdobené zlatými doplnkami. Ak je táto kombinácia na Váš vkus príliš odvážna, môžete si zvoliť niektorý z jemnejších pastelových odtieňov, napríklad levanduľovú farbu.

Nedôvera dospelých žien voči pastelovým farbám je pochopiteľná. Ak ste sa aj napriek tomu rozhodli riskovať a vybrať si svadobné šaty podľa vyššie uvedených trendov, nasledujúce pravidlá Vám pomôžu vyhnúť sa najčastejším chybám pri výbere vhodných doplnkov k šatám s pastelovým odtieňom.Základom pri výbere spomedzi pastelových farieb je vedieť, čo sa k nim hodí a čo nie. K pastelovým farbám sa nehodia predovšetkým čierne doplnky. Pristanú im naopak biele alebo slonovinové odtiene. Vhodnou farbou doplnkov pastelových farieb je šedá. Nadčasovou kombináciou pastelových farieb je už zmieňovaná levanduľová a svetlomodrá.

Vyhýbajte sa príliš jemne pôsobiacim vzorom. Kombinujte zdržanlivé kusy odevu s kontrastnejšími. Objemnejšie tkaniny dodajú pastelovým farbám „dospelý“ výzor. Doplnky z džínsoviny a plátna dodávajú pastelovým farbám zvláštnu eleganciu.
Spomedzi šperkov sa k pastelovým farbám najviac hodia strieborné. Z nekovovej bižutérie sú to predovšetkým zemité odtiene ako napr. tmavomodrá, olivovozelená, farba capuccina, piesková, sivá, svetlotyrkysová, jantárová, prípadne ružový krištáľ. Pri výbere náhrdelníka sa radšej vyhýbajte perlám, ktoré Vás urobia staršou ako v skutočnosti ste.

Ak máte nedôveru k pastelovým farbám šiat, môžete si v tejto farbe vybrať niektorý z kúskov spodnej bielizne. Sieťované pančuchy v bledožltej farbe určite nič nepokazia a dobre sa hodia ku svadobným šatám v krémovej farbe. Nepriehľadné pančuchové nohavičky v krémovej farbe sú vhodným doplnkom ku všetkým šatám so svetlomodrým nádychom. Pastelové farby sú skutočnou hrozbou predovšetkým pre dámy s mimoriadne svetlou pleťou. Ak Vás príroda naopak obdarovala tmavými vlasmi a hnedými očami, najviac Vám pristanú práve odtiene modrej alebo levanduľovej. Ak je Vaša pokožka tmavšia, mali by ste si vybrať z orgovánovej, broskyňovej, dokonca aj svetloružovej.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.05.2009: admin, Diskusia k článku "Svadobné šaty jari 2009 "rightend