startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobné plánovanie vo dvojici

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

V ideálnom prípade je svadba a následná hostina odrazom vzájomnej lásky, vernosti a osobného štýlu. Rozdelenie povinností pri svadobných prípravách môže byť občas komplikované. V nasledujúcom článku sa dozviete ako spoločne s partnerom skĺbiť povinnosti a svadobné prípravy.

NotesPodeľte sa o svoje sny

Skôr ako začnete čokoľvek dávať na papier, porozprávajte sa o svojich predstavách. Chcete mať exotickú svadbu, tradičnú veľkú svadbu, alebo radšej menšiu v úzkom kruhu rodiny a dobrých známych? Každá z uvedených možností má vlastné úskalia ale po zodpovedaní dobre položených otázok sa určite nájde spôsob ako ich vyriešiť k vzájomnej spokojnosti.

Vytvorte si „plán hlavných úloh“

Ten by mal v hrubých rysoch obsahovať všetko, čo by podľa vás nemalo chýbať na správnej svadbe. Skúste udalostiam priradiť rozumný časový rozvrh a rozdeliť si povinnosti. Aj keď sa môže zdať, že delenie „na polovicu“ je najspravodlivejšie, môže sa stať, že jeden z partnerov toho bude mať viac v prípade, že ten druhý je aktuálne viac zaťažený v práci. Preto si treba zadelenie úloh dobre zvážiť a realisticky určiť hranice svojich možností.

Finančné možnosti a názory rodiny dokážu naštrbiť aj tie najlepšie plány. Preto je dobré si vopred určiť koľko peňazí máte a odkiaľ prišli. Sľúbte si, že nebudete jančiť pri zistení, že niektoré veci sú drahšie, než ste pôvodne dúfali. Základom úspešného plánovania a vlastne aj úspešného manželstva je umenie konštruktívne diskutovať o problémoch vecne a s rešpektom.

Majte prehľad o splnených úlohách - môžete si k tomu vytvoriť aj diagram ako to robia profesionálni personalisti. Určite si termín na dokončenie jednotlivých úloh a snažte sa ho dodržať. V prípade, že sa v rodine nájdu ľudia ochotní pomôcť, využite ich ochotu.

PoradenstvoV rámci svadobných príprav existujú úlohy, ktorých by ste sa mali zúčastniť spoločne. Medzi ne patrí výber svadobčanov, výber svadobných prsteňov, miesta svadobnej hostiny a svadobnej zábavy.

Nájdite svoje silné stránky - niekto vie vybaviť dobré ceny, iný sa radšej venuje zostavovaniu svadobného jedálnička. Využite svoje prednosti a urobte tým svadobné prípravy zábavnejšie a efektívnejšie.

Pravidelné porady - nedovoľte svadobným prípravám, aby vám príliš narušili každodenný život. Mnohým nastávajúcim párom sa osvedčilo, keď si v pravidelnom čase rozobrali aktuálny stav príprav, než aby sa bavili každý deň o nejakej drobnosti.

Vždy keď „pôjde to tuhého“ pripomeňte si, že hlavný dôvod prečo toto všetko podstupujete je, že sa máte radi a chcete to dať najavo všetkým okolo. Rodinné spory, peniaze a časový tlak, to všetko k svadobným prípravám neodmysliteľne patrí. Ak sa viete aj napriek všetkým okolnostiam vzájomne podporiť, vyhrali ste a na vašu svadobnú oslavu sa bude ešte dlho spomínať.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 24.03.2006: admin, Diskusia k článku "Svadobné plánovanie vo dvojici"rightend