startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobná pocta zosnulým príbuzným

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Keď rodič alebo iný blízky člen nečakane zomrie krátko pred svadbou, ženích a nevesta často hľadajú spôsob ako i zosnulému členovi rodiny vzdať úctu a pritom príliš nenarušiť pozitívnu atmosféru oslavy. Dnes vám ponúkame niekoľko možností ako na to.
  • kytica tulipanovNájdite na svadobnom stole miesto pre malú kyticu s fotografiou zosnulého rodiča, alebo príbuzného. K tomuto obrázku môžete napísať venovanie, alebo pridať spoločnú svadobnú fotografiu.
  • Počas svadobnej hostiny môžete hosťom pripraviť malú prezentáciu fotografií z rodinného albumu ženícha a nevesty, do ktorého pridáte fotografie zosnulých rodičov alebo príbuzných.
  • Drahých zosnulých si môžete uctiť aj známym „niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré". Ak nevesta dostala od svojich rodičov retiazku alebo prsteň ako rodinný klenot a ženích má manžetové gombíky z obleku svojho otca či pečatný prsteň, určite toto dedičstvo nebude chýbať vo výbave nevesty či ženícha počas svadobného dňa.
  • Ako nevesta si do kytice môžete vybrať obľúbené kvety svojej mamy.
  • Ak budete mať na svadobnej oslave svadobný program môžete v ňom zopár riadkami opomenúť tých, ktorí už nie sú medzi vami.
  • Ak svadobný obrad vedie niekto, kto zosnulých rodičov ženícha a nevesty poznal osobne, môže mu v rámci príhovoru k prítomným venovať zopár slov. To však môže rozcitlivieť najmä tých, ktorí boli ich srdcu najbližší, o to viac ak je smrť blízkeho človeka ešte v čerstvej pamäti.
  • Každá pocta drahým zosnulým či už počas svadobnej hostiny, alebo mimo nej je dôkazom toho, že tí, ktorých naozaj milujeme, navždy ostávajú v našich srdciach.

spracoval: M. P.
rightend