startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobná kniha hostí

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa ľudí dnes považuje knihu hostí za hlúpy a zastaraný zvyk. Väčšina podobných „suvenírov“ totiž skončí pod posteľou, alebo na povale, kde len "zbierajú prach a chutia červotočom". Aj napriek tomu veľa neviest chce mať spomienku na hostí, ktorí prijali pozvanie na jednu z kľúčových udalostí v ich živote.
Kniha hostiJednou z možností ako si vytvoriť peknú pamiatku je kúpiť v umeleckých potrebách nevypálený krčah, tanier, alebo misku a poprosiť prichádzajúcich hostí, aby sa na ne podpísali, nechať ich vypáliť a nájsť im „čestné miesto“ v spoločnom domove.

Ďalšou zaujímavou možnosťou ako urobiť “knihu hostí” úžitkovým predmetom, je použiť na podpis ozdobnú posteľnú ručne šitú prikrývku rozdelenú na štvorčeky a do každého nechať podpísať jedného hosťa krstným menom. Podpisy potom môžete nechať vyšiť farebnou bavlnkou, alebo krížovým stehom, čo im zaručí trvanlivosť aj po niekoľkonásobnom vypraní.

Zaujímavou inšpiráciou je “studňa priani” pre novomanželov, do ktorej môžu na priložené kartičky hostia písať želanie a užitočné rady pre novomanželov. Môže sa stať, že niektorí hostia napíšu na obálku dátum, kedy treba obálku otvoriť, prípadne sa novomanželia dohodnú, že si želanie prečítajú až na prvé výročie svadby.

Zábavnou alternatívou k “studni prianí” je nechať na vyhradenom stole bloky a výkresy, na ktoré môžu hostia napísať svoje želania a odkazy pre novomanželov. Tie sa potom dajú založiť do albumu podobnému klasickým pamätníčkom.

K nemenej zaujímavej možnosti ako si uchovať trvalú a zároveň užitočnú pamiatku na svadbu je niekoľko fliaš kvalitného vína s podpisom prítomných svadobných hostí na etikete každej fľaše. Obľúbené sú aj podpísané skupinové svadobné fotografie v ozdobnom ráme.

Všetky tieto nápady vám pomôžu vytvoriť si niečo výnimočné ako pamiatku či už pre novomanželov, alebo najbližšiu rodinu. Každý si môže vybrať podľa svojho vkusu, alebo sa inšpirovať a vymyslieť niečo ešte originálnejšie.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 24.04.2006: admin, Diskusia k článku "Svadobná kniha hostí"rightend