startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadba na pláži

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Predstavte si romantický západ slnka nad šírou hladinou oceánu a nedotknutú piesočnú pláž, na ktorej spojíte svoj život so svojim životným partnerom.
banner
Svadobný obrad na pláži patrí určite k najromantickejším možnostiam, ktoré by vám pri svadobných prípravách nemali uniknúť.

par na plaziBude váš svadobný obrad len pre najbližších rodinných príslušníkov alebo plánujete tradičnú formálnu svadbu? Svadobné obrady s menším počtom hostí dovoľujú pružnejšie plánovanie a výber miesta, ale aj z väčším počtom pozvaných sa dá tento štýl obradu dobre zvládnuť.

Aj svadobný obrad na pláži môže byť formálny alebo neformálny. Čím formálnejší je obrad, tým komplikovanejšie je jeho plánovanie, preto je potrebné sa pre tento druh obradu rozhodnúť včas.

Veľa neviest sníva o tom, že povedia svoje „áno“ pri západe slnka. Je to naozaj vynikajúci čas pre svadobný obrad na pláži. Nezabudnite si vopred vyhradiť čas pre fotografa. Vhodným časom je ráno. Pláže sú v tomto čase ľudoprázdne a po skončení obradu je dostatok svetla aj pre fotografa. Je treba počítať so zmenou prílivu a odlivu, vyhneme sa tým zbytočným nepríjemnostiam so stúpajúcou vodou pri obrade a šumami na videu.

Počasie nedokážeme predvídať, preto sa oplatí porozmýšľať nad alternatívnym postupom pre prípad, že predpoveď nevyjde. Snažte sa vyhľadať miesto v závetrí a nejakú formu prístrešku pre každý prípad.

Čím formálnejší obrad tým väčší predpoklad, že sa položeniu drevenej podlahy nevyhnete. Pri niektorých plážových obradoch sa od prítomných vyžaduje, aby počas obradu stáli, čo na piesku nemusí byť príjemné a ak bude prítomný väčší počet starších alebo handicapovaných ľudí, podlaha im výrazne uľahčí presun.

plazVďaka silnému prírodnému dojmu je lepšie zachovať akúkoľvek ďalšiu výzdobu na minime. Medzi vhodné morské doplnky patria mušle, morské hviezdice alebo predmety z námorníckym motívom (loďka, kotva, veslá), mólo dekorované rastlinami z okolia. V prípade, že sa obrad koná pri západe slnka, hodí sa aj nejaké aktívne ale prirodzené osvetlenie, napríklad fakle alebo ozdobné sviečky.

Pokiaľ Vám to rozpočet dovolí a obradu sa zúčastní väčšia skupina ľudí, môžeme porozmýšľať o dodatočnom ozvučení. Všetci si pamätáme rôzne spoločenské podujatia, na ktorých sme vďaka zlej akustike nepočuli podstatné veci. Určite nechcete, aby sa to stalo pri vašom svadobnom obrade. 

Čo sa týka hudby k svadobnému obradu na pláži, je potrebné vybrať také hudobné nástroje, ktorých zvuk sa dobre šíri po vonku a zároveň nepotlačujú zvuky z okolia, ako sú flauta alebo viola, saxofón, harfa alebo gitara.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 24.10.2005: admin, Diskusia k článku "Svadba na pláži"rightend