startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Stres v čase svadobných príprav

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadobné prípravy si vždy vyberú svoju daň na nervovej sústave. Okrem peňazí, času a všeobecných očakávaní si väčšina budúcich párov nezriedka „trhá vlasy“ zo správania sa vlastnej rodiny, svadobných dodávateľov, ale často aj zo seba navzájom. Včasné rozpoznanie týchto trecích plôch Vám pomôže efektívne sa s nimi vyrovnať.

Stres_015. Svadobní dodávatelia

Ako sa hovorí, peniaze sú vždy na prvom mieste a tak sa každý dodávateľ snaží urobiť čo najvýhodnejší obchod a často ponúka tovar a služby, ktoré v podstate ani nepotrebujete. Preto je potrebné stáť si na svojom a radšej si vypýtať čas na rozmyslenie.

4. Rozhádaní priatelia

Rozvedení alebo rozhádaní priatelia, či rodinní príslušníci sú zdrojom napätia z dvoch dôvodov. Nikdy neviete ako sa budú správať, keď „pôjde do tuhého“ a neviete sa pri nich zbaviť pocitu, že po 10 rokoch života v spoločnej domácnosti skončíte so svojím vyvoleným rovnako. S takýmito ľuďmi je dobré si ešte pred svadobnou oslavou sadnúť a slušne im vysvetliť, že chcete, aby na Vašej svadobnej oslave vládla pohodová atmosféra bez hádok nad malichernosťami. Nakoniec je pravdepodobné aj to, že budete vo svoj svadobný deň natoľko zaujatí dianím okolo, že si menšiu roztržku ani nevšimnete.

3. Dobre mienené rady iných

Z okruhu najbližších sa obyčajne všetci živo zaujímajú o podrobnosti chystanej svadobnej oslavy. Naučte sa brať ich názory s rezervou. Svadobný deň patrí v prvom rade ženíchovi a neveste. Keď si budete názory najbližších a priateľov príliš brať k srdcu, môže sa stať, že výsledok dosiahnutého kompromisu Vás príliš nepoteší.

2. Vaši rodičia

Rodičia dokážu dôkladne skúšať trpezlivosť snúbencov. Najbežnejším dôvodom pre roztržky v rodine sú samozrejme peniaze, tesne nasledované snahou mať všetko „pod palcom,“ alebo hľadať chyby na budúcich mladomanželoch. Rodičia majú na tieto veci rokmi osvedčené metódy, ale našťastie aj na tie existuje riešenie:

Skôr ako začnete so svadobnými prípravami, dohodnite sa so svojími rodičmi na sume, ktorou sú ochotní sa na Vašom svadobnom rozpočte podieľať a tiež je dobré stanoviť si vopred zoznam svadobných hostí, ktorý nebudete príliš často meniť. Hovorte s nimi o tom kde, kedy a aký svadobný obrad by ste chceli mať.

stresNesľubujte svojim rodičom nič, na čom sa vopred nedohodnete so svojou budúcou polovičkou a nestraťte zo zreteľa celkovú víziu svojej svadby. Keď je to potrebné, zaveste si doma zvláštnu nástenku a urobte všetko preto, aby sa Vaši rodičia necítili pri svadobných prípravách odstrčení.

1. Snúbenecké ťahanice

Využite svadobný plánovač a rozdeľte si medzi sebou jednotlivé svadobné úlohy. To neznamená, že o jednotlivých úlohách nebudete neskôr diskutovať, ale v každom prípade budete vedieť kto má čo na starosti. Hotový zoznam úloh si vyveste niekde na viditeľnom mieste a dohodnite sa, že sa o ich plnení budete pravidelne rozprávať. Najdôležitejšie je neprekročiť stanovený rozpočet a zbytočne sa neznérvozňovať kvôli maličkostiam.

Chvíle strávené prípravami na svadbu sa koniec koncov dajú stráviť aj príjemne, napríklad pri nácviku svadobného tanca, ochutnávke svadobných koláčov alebo obhliadke miest vhodných na svadobnú hostinu. Rozhodne je dobré počas svadobných príprav na chvíľu „vypnúť“, slovo „svadba“ vypustiť zo slovníka, nájsť si nejaké tiché miesto na spoločný oddych vo dvojici a pripomenúť si to podstatné, čo snúbencov spája.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 25.07.2007: admin, Diskusia k článku "Stres v čase svadobných príprav"rightend