startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako vyzerať na svadobných fotografiách štíhlejšie

line

foto-video
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Hovorí sa, že objektív fotoaparátu či kamery pridáva fotografovanému kilogramy. Čo môžete ako nevesta urobiť, aby ste na fotografiách vo svojom svadobnom albume vyzerali, čo najprirodzenejšie?

Usmiata nevestaPostavte sa bokom

Postavte sa tak, aby na Vás fotograf či kameraman pozeral z pravého uhla alebo z boku, no nemusíte stáť po celý čas v jednom uhle. Akýkoľvek uhol dokáže Vašu postavu opticky zoštíhliť. Špičky Vašich nôh by mali smerovať priamo na fotografa alebo kameramana. To im dodá štíhlejšiu krivku.

Držte ruky od tela

Nemusíte ich držať celkom od tela ale tak, aby ste ich mali zľahka opreté po bokoch. Prirodzene položené ruky Vám pomôžu vytvoriť dojem štíhlejšej postavy, naopak ruky držané tesne pri tele, vytvárajú práve opačný efekt.

Pozerajte sa dolu

Bojíte sa, že Vám na fotografiách bude vidieť dvojitú bradu? Skúste trochu vystrčiť bradu dopredu a pozerajte sa nadol. Môže sa to zdať kontraproduktívne, veď nadol smerujúci uhol naopak efekt dvojitej brady zvýrazní, ale tvár ju pomôže pred objektívom skryť. Usilujte sa preto nadviazať s fotoaparátom očný kontakt.

Používajte rekvizity

Ak máte nejaký telesný nedostatok, ktorý potrebujete schovať, použite nejakú rekvizitu. Kabelka zakryje vystupujúce bruško, dlhá sukňa zase hrubé chodidlá. Rekvizitou môže byť aj Váš partner. Ak máte pocit, že máte hrubé ramená, skryte ich vo vzájomnom objatí.

Nezabudnite - fotografie sú spomienky

Fotografie sú v prvom rade spomienky. Ak ste sa dobre zabávali so svadobnými hosťami, nikto si nebude pamätať vaše tučné kolená, ale vám zostane spomienka na príjemne prežité chvíle v ich spoločnosti a príjemné vykročenie do spoločného života zo svojím životným partnerom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 05.02.2007: admin, Diskusia k článku "Ako vyzerať na svadobných fotografiách štíhlejšie"rightend