startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ste rozhodnutá, že sa chcete vydávať?

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vstup do manželstva je vážnym krokom v živote človeka. Potrebuje preto dôkladné zváženie. Otázky typ - je pre mňa tým pravým, nadišiel už správny čas - sú namieste. Kĺbko pochybností je treba rozmotať čím skôr. Po svadbe je častokrát už neskoro.

par s poharmi v rukeSprávne načasovanie

V živote človeka sú okamihy, pri ktorých máme pocit, že potrebujú ten správny čas. Niekedy „do lásky“ spadneme v zlomku sekundy, inokedy sa tento nádherný pocit vyvíja dlhodobejšie. Avšak chvíľu, keď príde čas povedať „spoločné áno“, musíte cítiť vo svojom vnútri. Ak máte pochybnosti, treba sa pozorne zahĺbiť do seba a úprimne si odpovedať na otázky, ktoré pochybnosti vyvolávajú. Pozor, manželstvo neslúži ako prostriedok na „zabudnutie“.

Rada priateľov

Na orientáciu vo svojich pocitoch poslúžia i priatelia a známi, ktorých názor u vás zaváži. Možno vás poznajú odmalička, možno boli s vami v zlomových situáciách, alebo poznajú vášho nastávajúceho. Nebojte sa požiadať ich o pomoc. Najmä ak majú krok do manželstva úspešne za sebou.

Je pre vás tým pravým?

Ak stále bojujete s otázkou, či je pravý „ten“, ktorému patrí vaše srdce i myšlienky, pokúste sa pozrieť do akej miery sa k sebe hodíte. Na spoločné spolužitie samotná láska nestačí. Musí vychádzať i zo vzájomných náklonností, strádania spoločných záujmov či orientáciu na určitý smer. Je diskutabilné vyjadrenie „protiklady sa priťahujú.“ Niekedy platí viac - rovný rovného si hľadá. Vo dvojici sa spoločné záujmy zdieľajú podstatne krajšie. Ak ste v mnohom rovnakí, bude sa vám žiť „ľahšie“ i potreby toho druhého budete podstatne viac chápať. Ak sú medzi vami obrovské „výstrelky“, stojí za zváženie, či sa uzhodnete napr. na spoločnom životnom štýle.

Kompatibilita vzťahu

Do akej miery sa k sebe hodíte, vám napovie výpočet vhodnosti partnera, alebo partnerský kondiciogram. Stačí zájsť k skúsenej numerologičke, alebo navštíviť astrologickú poradňu na niektorej z internetových stránok. Takéto „vymoženosti“ odhalia človeku skryté povahové vlastnosti a určia kvalitu vzťahu, v prospech či neprospech manželstva.

Ak je teda vaše rozhodnutie slobodné a správne (teda máte ten pocit), ak ste si istá svojimi pocitmi a muž, ktorého ste si vybrali vás miluje z celého svojho srdca, prišiel ten správny čas rozhodnúť sa pre život vo dvojici.

spracovala: Bibiána želiskováline
line

Diskusia


forum 21.07.2008: admin, Diskusia k článku "Ste rozhodnutá, že sa chcete vydávať?"rightend