startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Starostlivosť o pokožku v zime

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zateplený dom chráni našu domácnosť pred zimou, v aute nás zohreje elektrické vyhrievanie. Ako počas zimy ochránime svoju pokožku? Veľa ľudí sa mylne nazdáva, že pokožka počas zimy nepotrebuje toľko opatery ako v teplých letných dňoch. V skutočnosti však studené počasie a vtieravý mráz dokážu ochrannú vrstvu nášho tela poškodiť rovnako ako intenzívne slnečné lúče.
krem na pletNa to aby ste svoju pokožku účinne ochránili pred nežiadúcimi účinkami chladného počasia, vám našťastie postačí niekoľko jednoduchých úkonov. V nasledújúcom článku vám prínášame niektoré z osvedčených trikov.

Skráťte čas stravený pod sprchou

Aj keď si v zime všetci radi doprajeme teplú sprchu, v zimnom obdodí je na mieste si ju skrátiť. Na ranné osvieženie postačí aj 5 minút vo vlažnej, nie príliš horúcej vode.

Dožičte si krémovú masáž

Po dobrej sprche je čas na štedrú dávku zvlhčovacích prostriedkov. Najúčinnejšie táto procedúra pôsobí do dvoch minút po kúpeli. Prednosť majú krémové prostriedky pred emulziami, ktoré v zimnom období nebývajú dostatočne účinné.

Pravidelne si čistite pleť

Ak nebudete pleť pravidelne zbavovať odumretých kožných buniek, nepomôže jej ani najlepší hydratačný prostriedok. Peeling pokožku tváre čistí, pomáha pokožke dýchať a udržuje ju tak v dobrej kondícii. Veď je to práve tvár, ktorá je počas zimných mesiacov najviac vystavená chladnému vetru a štipľavému mrazu.

Nezabúdajte na slnko

Ďalším z kozmetických pripravkov, ktorý by v zímnej výbave nemal chýbať, je opaľovací krém. Aj keď sa to na prvé počutie môže zdať zvláštne, slnečné lúče pôsobia na pokožku aj v zime a ich účinok ešte znásobuje odrážanie od zasneženej krajiny. Najviac to platí vo vysokohorských oblastiach, takže keď sa chystáte na zimnú lyžovačku, mali by ste by opaľovací krém vziať zo sebou.

Pozor na popraskané pery

Na chlad najcitlivejšou oblasťou na tvári sú bez diskusie pery. Tie môžete ochrániť vhodným výberom rúžu. Nepriehľadné rúže sú účinnou ochranou pier v chladnom počasí aj za slnečného dňa. Najdôležitejšie je udržiavať si na perách stále rovnomerne nanesenú vrstvu rúžu.

Nezabúdajte na rukavice

Keď v zime vychádzate z domu, nezabúdajte na rukavice. Táto zimná výbava ani zďaleka nepatrí výhradne do detského šatníka. Naopak, sú tou najprirodzenejšou ochranou pre citlivú pokožku rúk aj citlivé nechty, ktoré začnú menej praskať a lámať sa.

Všadeprítomná vlhkosť

Vlhkosť vzduchu v našom bezprostrednom okolí má tiež vplyv na kvalitu pokožky. Ak je vďaka kúreniu miestnosť, v ktorej spíte či pracujete príliš suchá, postarajte sa o jej zvlhčenie. Vzduch v spálni býva často suchý a tak na eho zvlhčenie môžete použiť odparovače. Na pracovisku sú prirodzenými zvlhčovačmi vzduchu kvety so širokými listami, preto ich nezabudnite zalievať.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 20.01.2009: admin, Diskusia k článku "Starostlivosť o pokožku v zime"rightend