startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Starostlivosť o pleť - II. časť

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Krásna pleť je predpokladom dobre vyzerajúcej ženy. V nemalej miere ovplyvňuje sebavedomie, ktoré je merítkom úspechu. Ako teda dosiahnuť krásnu a zdravú pleť? Každodennou starostlivosťou.
umyvanie pletiSprávne návyky čistenia pleti a rad výrobkov a techník nám pomôžu urobiť pleť pevnejšou a odolnejšou voči vonkajším škodlivým vplyvom.

Hydratačné prostriedky

Zvlhčovanie hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní mladistvého vzhľadu pokožky. Je rovnako dôležité ako čistenie a voľba správneho prípravku. Prvoradou úlohou zvlhčovadla je vytvoriť na povrchu kože bariéru, ktorá zabraňuje úniku vlhkosti z nej. Tak bude pokožka na pohľad i na dotyk hladšia a vláčnejšia. Niektoré zvlhčovadlá obsahujú prísady, ktoré majú čo najviac znížiť tvorbu jemných vrások, chrániť pokožku pred prostredím, ale i odstraňovať odumreté bunky z povrchu kože. Mnohé zvlhčovadlá sú hypoalergénne, aby znížili pravdepodobnosť alergickej reakcie. Niektoré obsahujú UV filter, aby zároveň chránili pokožku pred lúčmi slnka.

Pleťové masky

Maska slúži ako príležitostné ošetrenie pleti. Jej úlohou je odstrániť suché a odumreté bunky z povrchu kože, takže pokožka vyzerá potom hladšia. Niektoré masky majú i zvlhčovací účinok a dokonca upravujú farbu pleti. Masky poskytujú tieto výhody len dočasne, ich úžitok nie je dlhodobý. Sú také masky, ktoré sa nanesú na pokožku a potom zmyjú, iné treba odlúpnuť alebo zotrieť. Niektoré masky obsahujú silné zložky, ktoré môžu dráždiť kožu, preto masku vždy vyskúšajte na malej časti ruky a až potom ju nanášajte na tvár.

Adstringenciá

Stále sa veľa diskutuje o výhodách a nevýhodách adstringenčných pleťových výrobkov, známych ako tonizačné masky alebo osviežovače pleti. Niektorí dermatológovia a odborníci na krásu odporúčajú používať ich v prípade mastnej pleti. Sú určené na mastné miesta na tvári. Obyčajne obsahujú alkohol, extrakt listov hrabu alebo hliník. Sú určené na odstránenie zvyškov nečistôt, ktoré na pokožke zostali po čistení, aby spevnili povrch kože a stiahli zväčšené póry.

ocny kremOčné krémy

Pleť okolo očí je jemná a obsahuje málo mazových žliaz. Je menej pružná a preto sa obyčajne práve tu zjavujú prvé známky stárnutia - drobné vrásky a vejáriky. Výrobky určené na okolie očí bývajú v podobe krémov alebo gélov, ktoré sa ľahko rozotierajú. Môžu pomôcť pri zvlhčovaní tejto oblasti, vyrovnávaní drobných vrások, zmierňovaní opuchov a tmavých kruhov okolo očí.

Naparovanie

Je to účinný a nenákladný spôsob čistenia pleti. Zlepšuje krvný obeh v kožných tkanivách, čo spôsobuje, že koža vyzerá sviežejšie. Ak idete na odborné vyštrenie pleti, naparovanie obyčajne predchádza kozmetickú masku. Naparovanie je najlepšie pre pleť náchylnú na akné alebo mastnú. Neodporúča sa na suchú alebo citlivú pokožku, ktorá má tmavočervené sfarbenie alebo rozšírené cievy. Ľudia, ktorí majú normálnu alebo mastnú pleť, si ju môžu naparovať raz až dvakrát do týždňa.
  • Pred naparovaním doma si najprv vyčistite tvár bežným spôsobom. Potom nalejte do misy asi liter prevarenej a mierne schladenej vody.
  • Nakloňte sa nad misu, tvár majte asi 20 cm od vody. Cez hlavu si prehoďte uterák a urobte si z neho striešku, aby ste zachytili unikajúcu paru. Zostaňte takto najviac 5 minút.
  • Opláchnite si tvár teplou vodou, potom ju jemne osušte. Naneste si na tvár pleťovú masku alebo zvyčajný hydratačný prostriedok.
A čo dodať na záver? Nezabudnite, že i strava a životný štýl sa v nemalej miere podieľa na stave vašej pleti. Nuž všetko pre zdravú a krásnu pokožku.

spracovala: Bibiána Želisková

Starostlivosť o pleť - I. časť


line
line

Diskusia


forum 11.02.2008: admin, Diskusia k článku "Starostlivosť o pleť - II. časť"rightend