startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Starostlivosť o cezpoľných svadobných hostí

line

svadobné oznámenie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Hostia, ktorí na svadbu prídu zďaleka, tak urobia preto, že im skutočne záleží na tom, aby boli vo svadobný deň vo vašej blízkosti. Na oplátku by ste mali urobiť čo najviac preto, aby sa medzi vami cítili čo najlepšie.

Svadobny sprievodcaSvadobný sprievodca

Potom, čo dostanete kladnú odpoveď na pozvánku, obratom pošlite cezpoľným hosťom mapku, na ktorej je vyznačená cesta k miestu obradu, alebo svadobnej hostiny a stručný časový rozvrh svadobného dňa. Vyhotovenie programu môže byť formálne, alebo neformálne. Hlavnou úlohou sprievodcu je pomôcť hosťom urobiť si predstavu o svadobnom dni a navnadiť ich na to, čo ste pre nich pripravili. Pri zostavovaní svadobného sprievodcu by ste nemali zabudnúť na nasledujúce informácie:

Zoznam kľúčových udalostí

Predbežná informácia o hlavných udalostiach svadobného dňa pomôže udržať hostí v pohode. Nezabudnite uviesť čas a miesto konania pre všetky kľúčové body svadobného dňa.

Voľný program - v prípade, že v programe máte miesto aj na volný čas, uveďte všetky spôsoby, akými ho môžu vaši hostia vyplniť.

Spoločenský odev – pod touto hlavičkou uveďte typ spoločenského odevu, aký od prítomných hostí očakávate, prípadne odev vhodný na ponúkané rekreačné aktivity v okolí konania svadby.

Mapka – obrázok je viac ako tisíc slov a aj vo svadobnom programe je podrobná mapa, alebo nákres cesty vítaným doplnkom najmä pre tých, ktorí k vám merajú cestu prvý raz. Poteší aj zoznam miestnych pamätihodností.

Miestne možnosti ubytovania

Svadobný sprievodca by mal obsahovať aj ubytovacie možnosti v blízkom okolí. Myslite na všetky dostupné kategórie. V prípade, že je hostí viac, môžete vopred dohodnúť rezerváciu konkrétneho počtu miest v hoteli, alebo inom dostupnom zariadení. Možno sa vám podarí vybaviť zľavu.

LimuzinaMiestne možnosti dopravy

Niektorí hostia si možno budú chcieť prenajať auto. Pomôcť im môžete tak, že uvediete zoznam požičovní, alebo aspoň telefónne číslo miestnej taxislužby. V prípade, že vám to váš rozpočet umožní, môžete pre hostí zabezpečiť hromadný odvoz autobusom, alebo limuzínou.

Balíček na privítanie

Porozmýšľajte nad prípravou uvítacích balíčkov pre hostí, ktoré im môžete nechať na hotelovej izbe, alebo recepcii. Po dlhej ceste pripravte vašim hosťom drobné pečivo, čerstvé ovocie, alebo hoci len fľaštičku minerálky. Hodí sa ak k balíčku priložíte aj lístok s poďakovaním a kartičku s tefefonickým kontaktom priamo na vás, alebo iných členov rodiny, ktorí sa o prítomných hostí postarajú.

Osobitná pozornosť

Najdôležitejšie zo všetkého je, ak cezpoľným hosťom venujete svoju pozornosť a dáte im zreteľne najavo, že si ich prítomnosť vo významný okamžik vášho života, akým svadba rozhodne je, vážite.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.02.2006: admin, Diskusia k článku "Starostlivosť o cezpoľných svadobných hostí"rightend