startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Malý sprievodca kontaktnými šošovkami

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Farebné kontaktné šošovky sa postupne začínajú presadzovať ako módny kozmetický doplnok, veď ako hovorí známe príslovie „oko je zrkadlom duše“. Stačí pár jednoduchých kontaktných šošoviek, aby ste výrazne zmenili svoj výzor. Kontaktné šošovky sa nevyužívajú len ako módny doplnok, ale aj v optike pre ľudí s astigmatizmom a krátkozrakosťou.
Kontaktne sosovkyFarebné kontaktné šošovky fungujú na princípe filtrovania farebného spektra s výnimkou vybranej farby. Rozlišujeme niekoľko druhov farebných šošoviek:

Nepriesvitné šošovky

Nepriesvitné šošovky dokážu dramaticky zmeniť oči nevesty bez ohľadu na to akú má tmavú farbu očí. Nepriesvitné šošovky majú po obvode výrazný farebný „krúžok“ a uprostred voľný priestor pre zreničku. Väčšina farebných šošoviek je nepriehľadných.

Zvýrazňovacie šošovky

Zvýrazňovacie šošovky sú priehľadné a používajú sa na zvýraznenie prirodzenej farby očí. Ak máte tmavé oči, zvýrazňovacie šošovky nie sú pre vás to pravé riešenie. Ak je farba vašich očí naopak svetlejšia, môžete svoj pohľad pomocou nich „priostriť“.

Dioptrické šošovky

Tento druh šošoviek neslúži na zvýrazňovanie očí. Ich tieňovanie je skôr čisto praktické, aby sa lepšie nasadzovali. Ich hlavným účelom je nahradzovať klasické okuliare.

Slnečné šošovky

Na svetlo citlivé šošovky sú najnovším trendom medzi šošovkami. Ich hlavné využitie je pri športoch akým je tenis alebo volejbal. Dokážu totiž odfiltrovať vybranú farbu a zvýrazňovať inú. To môže športovcom pomôcť pri odpaľovaní loptičky, ktorá je tým pádom zvýraznená na ustupujúcom pozadí na rozdiel od bežných slnečných okuliarov, ktoré viac zahmlievajú ako pomôžu.

Farebné šošovky sú dostupné vo variantoch na dlhodobé, jednorázové alebo denné nosenie. Pri nosení neprekážajú a naučí sa ich nasadzovať aj začiatočník. Ak by vám aj napriek tomu prekážali alebo dráždili oko, treba sa obrátiť na odborníkov.<

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 26.05.2006: admin, Diskusia k článku "Malý sprievodca kontaktnými šošovkami "rightend