startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia




Ako spoznať, že partnerka má záujem

line

zaujímavosti




print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Podarilo sa Vám nájsť ženu, s ktorou túžite stráviť zvyšok svojich dní. Teraz už len zistiť či aj ona zdieľa podobné city k Vám a presvedčiť sa, že je vyhliadnutá slečna naozaj tou pravou a k tomu Vám môže pomôcť aj dnešný článok.
Par v objati1. Ako dlho sa už stretávate? Každý vzťah má svoj unikátny „tep“, ale odborníci na medziľudské vzťahy sa zhodujú na tom, že nadviazanie vzájomného vzťahu trvá asi 2 roky. Vtedy už hovoríme o takzvanej "zásnubnej fáze" vzťahu, kedy sa už partneri navzájom poznajú natoľko, že vedia, ktoré svoje vlastnosti a zvyky sú schopní tolerovať, a ktoré by naopak radi zmenili. Štatistiky prezrádzajú, že väčšina párov si aj napriek tomu povie svoje "áno" po 18 mesačnej známosti a tak to u mladomanželov často vyzerá ako v "talianskej domácnosti". Preto sa oplatí čakať trochu dlhšie, kým to svoje "áno" poviete.

2. Ste pripravení na vážny záväzok? Ste si absolútne istý tým, akú cenu ste ochotný za vzťah zaplatiť ešte skôr, ako začnete jatriť city svojej vyvolenej? Počítajte s tým, že Vás čaká rozlúčka s posedeniami s kamarátmi pri poháriku, nočnom hraní hier na počítači, zoznamovania sa s ostatnými ženami, pitie mlieka rovno z krabice a iných zdanlivo malicherných a samozrejmých vecí.

3. Je na vážny záväzok pripravená Vaša vyvolená? Zistiť to, by nemal byť problém. Necháva si u Vás zubnú kefku a Vaša kuchyňa jej nieje cudzia? Predstavila Vás svojej rodine a priateľom? Obzerá sa so záujmom po kočiaroch s bábätkami, keď si vyjdete na prechádzku do mesta? Naopak keď sa ešte stále zdržiava v spoločnosti iných mužov, nepredstavila Vás rodičom a nepozvala vás k sebe do bytu, o vážnom záväzku môžete len snívať.

4. Má Vaša partnerka strach z vážnej známosti? Obyčajne sa tento problém pripisuje mužom, ale nezriedka ním trpí aj časť ľudstva. U nich sa to obyčajne prejavuje tým, že sa opakovane vracajú k nedostupným mužom. Pokiaľ má aj Vaša vyvolená v minulosti niekoľko takých mužov, je pravdepodobné, že aj ona má strach z vážneho záväzku. Ak sa s vami začne hádať práve vo chvíli, keď sa zdá, že je Váš vzťah bez problémov, môže to byť preto, že sama vyrastala v nevyrovnanej rodine, alebo si práve našla novú známosť. V tom prípade môžete s rozchodom skôr či neskôr počítať.

5. Viete sa obrniť trpezlivosťou? Ak má žena, ktorú milujete naozajstné obavy z trvalého vzťahu, máte dve možnosti. Buď vo vzťahu zostanete a budete sa trpezlivo snažiť ju presvedčiť, alebo pôjdete ďalej. Musíte sa rozhodnúť, či Vám taký vzťah stojí za to, nech sa vyvinie akokoľvek. Môže to trvať celé mesiace alebo roky a výsledok býva často neistý.

Ak niekoho skutočne milujete, mali by ste sa snažiť nájsť riešenie, ktoré vyhovuje obom stranám. Ak sa jeden z partnerov chce usadiť a založiť si rodinu, ale ten druhý nato ešte nie je pripravený, zostáva Vám len obrniť sa trpezlivosťou a dúfať, že všetko dobre dopadne.

autor: M. P.



line
line

Diskusia


forum 10.01.2007: admin, Diskusia k článku "Ako spoznať, že partnerka má záujem"



rightend