startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Výber šperkov k svadobným šatám

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Každú budúcu nevestu čaká počas svadobných príprav množstvo rozhodnutí v neposlednom rade aj o tom, akú bižutériu si vyberie k svadobným šatám. Aj keď sa tento krok môže zdať na prvý pohľad zanedbateľný, má v konečnom dôsledku rozhodujúci vplyv na konečnú podobu svadobného albumu. Nešťastný výber šperkov môže túto svadobnú pamiatku výrazne poškodiť rovnako, ako aj celkový dojem zo svadobného obradu, ak vzhľadom na zvolenú výzdobu či svadobný motív pôsobí výber šperkov rušivo.
NahrdelnikNevesta by si preto mala vyberať svadobné šperky v súlade s motívom svadobnej výzdoby. Ak svadobnej výzdobe v rámci obradu aj svadobnej hostiny dominuje strieborný odtieň, hodí sa aby aj šperky k svadobným šatám boli rovnakej farby. Pri tejto príležitosti sa hodia perly, drobné srdiečka, strieborné náušnice s farebnými kameňmi a mnohé iné strieborné variácie.

Rovnako svadobné šperky družičiek by mali ladiť s výberom nevesty, hoci profesionálna svadobná etiketa nepripúšťa, aby šperky družičiek a nevesty boli totožné. V praxi to znamená, že ak sa nevesta rozhodne doplniť svoje šaty náhrdelníkom s dvojitým srdiečkom, družička (aspoň tá hlavná) neurobí chybu, ak bude s nevestou k svadobnému obradu kráčať ozdobená retiazkou s jednoduchým srdiečkom.

Nevestin náhrdelník a náušnice by mali ladiť s jej zásnubným prsteňom a šatami. Ak bol nevestin snubný prsteň z bieleho zlata, hodí sa k nemu strieborný náhrdelník. Ak svadobné šaty majú krajku ozdobenú perleťovými kvapôčkami, je vhodné doplniť ich podobným šperkom.

Šperky k svadobným šatám by mali byť odolné voči fotografickému blesku, čo bohužiaľ neplatí o niektorých druhoch nepravých diamantov, ktoré na svadobných fotografiách často vyzerajú ako čierne bodky, preto je lepšie nahradiť ich radšej dostupnejšími Swarovského krištáľmi.

K svadobnej tradícii patrí, že mama pomáha dcére pri obliekaní a rovnako nasadzuje neveste svadobný náhrdelník. Tento moment vždy patrí k zvláštnym svadobným chvíľam medzi matkou a dcérou a vhodný šperk ho ešte umocní rovnako, ako spomienky skryté v svadobnom albume.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 04.04.2007: admin, Diskusia k článku "Výber šperkov k svadobným šatám"rightend