startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobná šperkovnica modernej nevesty.

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Keď sa povie svadobný šperk, väčšina ľudí si okamžite predstaví nablýskané svadobné obrúčky. Aj keď sú obrúčky večným symbolom manželstva, nevesta si na spoločnú cestu životom vyberá aj ďalšie šperky. Nasledujúci článok zachytáva najnovšie trendy v svadobnej šperkovnici.

NaramokPrstene

Medzi snubné prstene sa vrátila éra 20-tych rokov. Diamanty brúsené v štýle Cussion a Asser dnes ocení každá moderná nevesta. Diamanty vybrúsené do elegantného tvaru niekoľkých na seba položených štvorcov priťahujú svetlo, aj oči prítomných. Mali by byť zasadené vo vrúbkovaných obrúčkach rôznych tvarov a štýlov tak, aby bolo možné vidieť drahokam z troch strán. Obľúbené sú aj dvojfarebné kombinácie tela obrúčky a zasadeného diamantu v odtieňoch žltej, alebo ružovej.

Náramky

Na predvádzacích mólach svadobných dizajnérov dominujú masívne zlaté a strieborné náramky osadené drobnými diamantmi, prípadne ich imitáciami. Populárne sú aj ich perlové obmeny, ktoré dodávajú masívnemu kovu finesu a ladnosť.

Šperkovnica modernej nevesty by sa jedným slovom dala charakterizovať ako odvážna. Obsahuje masívne typy šperkov, výrazné diamanty, perly alebo hoci veľké sklenené korále, ktoré vytvárajú oslnivý, veľkolepý vzhľad.

Dlhé plecia zoštíhľujúce linky sa tiež medzi nevestami objavujú ako prirodzený protipól väčšinovému trendu. Odvážne drahokamové náhrdelníky využívajú stupňovací efekt „čím väčší, tým lepšie“. Prívesky sa honosia dvoma alebo troma radmi drahých kameňov a priliehavé náhrdelníky sú niekedy vykladané aj šiestimi radmi perál.

Klasické stálice majú podobu rôznych jemných príveskov, klasických diamantových retiazok. Ale ani za ruku bez náramkov sa žiadna nevesta nemusí cítiť druhotriedne. Nevesty, ktoré túžia vo všetkom vyhovieť poslednej móde si zrejme nenechajú újsť žiadny dostupný typ šperku.

Autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 18.01.2006: admin, Diskusia k článku "Svadobná šperkovnica modernej nevesty."rightend