startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Šperk - obraz krásy, luxusu a výnimočnosti

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Šperky sú módnym doplnkom už mnoho rokov. Dokonca dlhšie, než si dokážete predstaviť. V čase, keď sa ešte len stavali egyptské pyramídy, už bola kráľovná Nefertiti obklopená množstvom šperkov. Prečo je tomu tak aj dnes?
-- PR článok --
pr-izlato.skŠperky sú vhodné na rôzne spoločenské udalosti, ale aj na bežné nosenie. Zbožňujú ich ženy aj muži. Nezanedbateľným dôvodom je, že šperky sú obrazom luxusu. Samozrejme pridávajú najmä na estetickej stránke. Retiazky na krku žien zvýraznia ich prirodzene nežnú časť tela, prípadne dokonale dopĺňa krásu dekoltu.

Silnejším ženám slušia silnejšie retiazky a naopak štíhlejším ženám zasa retiazky jemnejšie. V súčasnosti najmä mladé ženy preferujú retiazky z bieleho zlata. Ženy dostávajú retiazky väčšinou ako dar. Samozrejme tými, ktorí darujú, sú muži. Pre mužov je veľkým plus, ak vyberú pre ženu tú správnu retiazku. Čo sa týka chlapov, tak tí radi dopĺňajú svoje vyšportované hrudníky hrubšími retiazkami. U mužov žlté zlato ešte z módy nevyšlo. Známosti, ktoré sa začínajú darovaním retiazky, môžu končiť aj darovaním zásnubného prsteňa, či dokonca svadobnej obrúčky.

Zásnubný prsteň určite patrí k tým dôležitejším kúpam v živote každého chlapa. Nevyžaduje si prehnané investície a v zásade platí, že v jednoduchosti je krása. Ako ukazujú skúsenosti, mladé ženy obľubujú jemné prstene z bieleho zlata doplnené kameňom, drahokamom, alebo kryštálmi. Samotný výber už záleží len na tom, koľko chcete do prsteňa investovať. Dovolím si tvrdiť, že jedinou a určite nie poslednou fázou v láske je svadba.

V prípade, že ste sa úspešne zasnúbili, je čas vyberať svadobné obrúčky. Tie by mali vyjadrovať lásku a oddanosť dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli spojiť svoje životné cesty. Svadobná obrúčka už svojím tvarom – uzavretým kruhom – vyjadruje uzavretú, a teda nekonečnú lásku. Uzavreté, večné spojenie dvoch ľudí a ich vzájomné spolužitie. Presne preto je symbolom manželstva. Napriek tomu, že väčšina ľudí dáva prednosť obyčajným hladkým obrúčkam, veľa ľudí uprednostní originálnejšie svadobné obrúčky. Originalitu možno dodať napríklad aj gravírovaním, teda vyrezaním nejakého vhodného nápisu. Najčastejšie sa gravíruje meno, prípadne dátum svadby. Gravírovanie pridá obrúčke najmä na vážnosti, avšak nezabudnite, že gravírovanie môže trvať aj mesiac, preto si nechajte dostatočnú časovú rezervu.

www.izlato.sk
rightend