startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Sme také aké sme, sme jednoducho ženy

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nie vždy vstávame pravou nohou z postele. Sú dni, keď sa cítime už od rána mizerne a sami nevieme prečo. Nepomáha sprcha, káva ani „ranný hamandeggs“. Červená akosi nemá tú správnu farbu a z vlasov nás ide poraziť. Čas, ktorý nám zvyčajne stačil na uhladenie ranného chaosu, si ešte prispal.
zena s rukami nad hlavouVšimli ste si koľkými zmenami nálad prejdú ženy počas dňa? Vzoriek všetkého druhu je neúrekom. Pozor, nevrazte do dverí, tie sa vám neuhnú. Komplimenty predsa skladajú muži, nie dvere. Ale dnes ráno si ich musíme otvoriť sami. A tak sa pod naše nálady podpisujú nielen udalosti dňa, ale i ľudia a situácie, s ktorými si štrngáme ostošesť. Pomaly, pomaly, gejzír ženských emócií "strieka" na všetky strany.

Niekedy nás vytočí kolega či šéf v práci. Úloha, ktorú sme dostali, nezodpovedá predstave nášho „ega“. Hop, kto je tu šéf? A tak hnev plýžiaci sa ako opar dnešného dňa napĺňa všetko okolo. Nezmyselnosť argumentov najbižších kolegov otvorí klietku „zúriaceho“ leva, ktorý sa v nás práve prebudil. Ešteže nikdy nekončiace témy o mužoch sú bez konca. A tak to, čo niekto pokazil, rýchlo napravia preteky ženských jazýčkov, ktoré stihnú prebrať nielen to, čo bolo včera, dnes i predvčerom, ale i to, čo sa chystá najbližší týždeň. Ach, my ženy! Nech by sme boli akokoľvek rozhádané a viedli i tri vojny naraz, chlapi nás vždy spoja. Nuž do boja! A tak zlosť, ktorú sme vyliali s doobedňajšou kávou, meníme za odvahu a odhodlanie. Svet síce nie je cukríkovo ružový, ale ani čierny. A čo nedokáže človek, dokáže žena!

Zrazu sme bojovníčky v prvej línii, no to už obed volá ku stolu. Úloha splnená, limit prečerpaný, obed zaslúžený. Dôvod na úsmev. S pocitom dobre vykonanej práce i zadok lepšie sadne na stoličku. A čo tak urobiť si malú radosť? Vari si to nezaslúžime, hmmmm? Čo tak vybehnúť na chvíľku poobede von. Len tak. Nemusí byť predsa dôvod. Najlepšie nákupy sú bezdôvodné. Veď každá maličkosť poteší, no nie, milé dámy? A potom prichádzajú ženské „dumky“. „Budem sa mu páčiť“? Nonses myšlienok na dlhé i krátke trate. A záver? Zrazu cez „čačky-mačky“ prídeme na to, že potrebujeme pritúliť. Taaak to na nás prišlo. Práve teraz! Nie o päť, desať, dvadsať, tridsať minút... TERAZ. Chcem chlapa. A zrazu zlosť. Kde ste všetci? Kto nás pritúli? Podopretá hlava, povädnutý úsmev a myšlienky objímajúce vlastné telo. Hotová telenovela. Žeby na dvere zaklopal Romeo? A to sa blíži záverečná. Nie v bare, v práci. I keď je pravda (nie vo víne, ach tá mužská logika, ale v nás ženách! Ó Bože, to vám chlapom trvá kým to pochopíte!), že dnes sme toho stihli neúrekom. To sme my ženy. A vraj ženy - rovná sa čas a peniaze, čiže problémy. Tá drzosť! No povedzte? Dokázali by toto všetko muži? Ale kdeže! To len ženy vedia žiť tri životy naraz. A ešte aké. Veď kým súmrak rozhostí ticho do ticha, plač, radosť i smútok zaplaví nádej, ktorá je ukrytá v každej ženskej duši. Veď život je krásny s nami ženami.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 30.01.2009: admin, Diskusia k článku "Sme také aké sme, sme jednoducho ženy"rightend