startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Škvrny na svadobných šatách

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Škvrny na svadobných šatách patria k najčastejším svadobným nehodám. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých a efektívnych riešení ako sa ich včas zbaviť. Prvé a najdôležitejšie pravidlo svadobného dňa znie – nerobte paniku!
Rozliate vinoNa svadobnej hostine už máte za sebou väčšinu oficiálneho pózovania pre fotografa a vaše svadobné šaty už v neporušenom stave videla celá rodina a všetci svadobní hostia. Keď už k nejakej nehode dôjde, je dobré spýtať sa družičky so skrinkou prvej pomoci, nakoľko je škvrna viditeľná. Môže sa totiž stať, že po aplikácii čistiaceho prostriedku bude určitý čas ešte výraznejšia a v tom prípade je dobré nechať škvrnu tak ako je.

Keď už je nutné škvrnu vyčistiť, skôr ako tak urobíte presvedčte sa, že ste použili postup, ktorý zodpovedá príslušnému druhu škvrny.

Škvrna od červeného vína

V prvom rade škvrnu dôkladne vysušte papierovým obrúskom alebo vreckovkou. Potom na škvrnu nalejte trochu čistej vody a znova škvrnu vysušte prikladaním suchého kusu látky alebo papierového obrúska. V žiadnom prípade znečistené miesto nedrhnite! Osušujte dovtedy, kým väčšina škvrny nevybledne a na zvyšok škvrny naneste trochu kriedy, detského púdru alebo jedlej sódy.

Škvrna od mastného jedla

Škvrnu bohato posypte detským púdrom, jedlou sódou alebo detským púdrom, aby ste škvrnu čo najviac vysušili, počkajte aspoň 10 minút a zvyšok oklepte.

Škvrna od atramentu

Najlepším čistidlom na atrament je sprej na vlasy. Pred jeho aplikáciou podložte znečistené miesto kusom látky, postriekajte ho sprejom a vysušte navlhčeným kusom látky.

Škvrna od rúžu

Najlepším odstraňovačom stôp po rúže je jedlá sóda alebo detský púder. Rovnako môžete použiť aj rozpúšťadlo na suché čistenie alebo tekutú náplň do zapaľovačov, ale musíte si dávať pozor, keďže tieto látky zvyknú odfarbovať.

Čerstvú škvrnu od krvi skúste potrieť slinami na kúsku vaty. Mali by ste ju úspešne odstrániť. Ak krv už zaschla, skúste ju vyčistiť bielou vreckovkou namočenou v ľadovej vode. Ak to nepomôže, skúste si niekde nájsť lekárničku a v nej peroxid vodíka. Ak to zaberie, na zvyšok škvrny použite opäť vreckovku navlhčenú v studenej vode. Akékoľvek nepatrné stopy po krvi úspešne prekryjete kriedou.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 10.11.2006: admin, Diskusia k článku "Škvrny na svadobných šatách"rightend