startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Servítky a obrúsky na svadobnom stole

line

výzdoba
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ozdobné servítky a obrúsky dodajú Vášmu svadobnému stolu nádych jedinečnosti a zároveň môžu byť pre svadobných hostí pamiatkou na tento, pre Vás jedinečný deň. Ako ozdobný motív môžete použiť krstné mená nevesty a ženícha s dátumom a miestom svadby alebo krátky citát z obľúbenej knihy či básne.
banner
servitka so stuzkouOkrem toho môžete na vyjadrenie svojho vkusu použiť obľúbenú farbu, zaujímavý vzor, jednoduchý alebo zložitejší monogram z rôznych typov písma vytlačený farebne alebo na lesklej fólii.

K reprezentatívnemu svadobnému prestieraniu patria aj starostlivo vybrané obrúsky. Pozornosť pre detail Vašim hosťom napovie, že ich čaká nevšedný večer. Pri peknom prestieraní aj jedlo a nápoje chutia viac ako obyčajne, preto sa určite oplatí venovať niekoľko času na aranžovanie servítok. Medzi obľúbené štýly v tejto oblasti patria:

Prekladané servítky

Tento štýl je niekedy podobný skladaniu origami. Servítky sú skladané do rôznych vejárikov alebo kužeľov a vežičiek týčiacich sa z pohárov na svadobnom stole.

Farebné servítky

Servítky s jednoduchými farebnými vzormi sú najjednoduchším spôsobom ako oživiť slávnostné prestieranie. Pri tomto štýle môžete stvoriť najrozmanitejšie kombinácie farieb a využiť ich na označenie stolov podľa zasadacieho poriadku.

Servítky a obrúsky so stužkou

servitky s kruzkomStužky dávajú ľuďom aj predmetom nádych nevinnosti a podvedome vyvolávajú spomienky na bezstarostné dni detstva. Priloženie kvetu doprostred stužkou previazaného obrúska Vám umožnuje zladiť svadobné prestieranie s kvetinovou výzdobou naokolo.

Obrúsok ako pozornosť

Servítky a obrúsky nemusia slúžiť len na utretie úst po jedle. Rovnako dobre dokážu skryť aj pozornosť pre hostí a keďže všetci vieme, že obal predáva, prečo nevyužiť aj túto príležitosť a neschovať do servítky malé balenie ovocných cukríkov alebo v cukre obalených orieškov?

Obrúsky s krúžkom

Aj keď sa tento spôsob zdobenia využíva najmä pri menších svadobných oslavách v úzkom rodinnom kruhu, patrí k najtradičnejším spôsobom ozdobovania pri slávnostnom prestieraní stola. Krúžok môže byť z látky, kovu alebo aj zo skla či krištáľu.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 01.03.2007: admin, Diskusia k článku "Servítky a obrúsky na svadobnom stole"rightend