startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
S optimizmom do nového roku alebo nech nám nový rok veľa prinesie

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Starý rok je za nami a ten nový, ako najnovšia výzva, pred nami. Čo mu zaželáme? Aby bol štedrý, plný láskavosti, pochopenia, nových príležitostí a aby nám dal chuť popasovať sa so všetkým, čo prinesie.
banner

ohnostrojDaj pozor na to, čo si želáš, pretože sa ti to môže splniť

Bol raz jeden muž, ktorý mal doma manželku, s ktorou vôbec nebol spokojný. Bol z toho tak nešťastný, že každý deň prosil: „Bože, daj mi prosím novú manželku“. Až jedného dňa mu Boh jeho želanie splnil a muž mal zrazu dve manželky.“ No, čo s tým“, pomyslel si muž. „Čo mám teraz robiť s dvoma ženami?“ A tak bol ešte nešťastnejší ako predtým.

Život hľadá vyjadrenie skrz želania

V človeku existuje sila, ktorá ho pozdvihuje a dopomáha mu ku šťastiu, zdraviu, vnútornému pokoju a uskutočneniu jeho snov bez toho, aby niekomu škodil. Chceme byť šťastní, slobodní, bohatí. Chceme byť tým, čím očakávame, že budeme. Chceme robiť to, čo robíme najradšej, túžime po láske, po peknom domove, po všetkých veciach, ktoré nám umožnia viesť plnohodnotný život. Naše želania vyrastajú z predstáv o niečom, čo urobí náš život bohatší a šťastnejší. Ak sa želania dlhší čas neplnia, prichádza nešťastie a beznádej. Každý z nás však prichádza na to, že je potrebné, priam nutné, aby si želal, aby si volil, aby dával prednosť... Tam, kde je želanie, tam je i schopnosť rozlišovania a výberu. Vymazanie želaní prináša apatiu, bezcitnosť a neschopnosť urobiť čokoľvek. Želanie je príčinou všetkých pocitov a činov, je to najvyšší zákon života, je to tvorivá sila, ktorú treba rozumne nasmerovať a efektívne využívať.

Do nového roku si teda želajme len to, čo skutočne chceme. Naše želania majú veľkú moc. Aby však boli hybnou silou toho nadchádzajúceho roku, musíme im veriť. Naše myšlienky ovplyvňujú náš život. Ak ich raz vyslovíme, cesty späť už niet. A preto si dobre rozmyslime, čo si naozaj budeme želať. Prajme si, túžme, vyslovujme. Robme si život takým, akým ho chceme mať.

PF 2009

Do nového roku si prajeme veľa šťastia, lásky, pokoja, radosti. Nech ten nový rok je pre nás rokom naplnených želaní, nech všetko čo si prajeme, naberie hmotnú podobu a bude na osoh nielen nám, ale i ľuďom, ktorých nám ten nový rok prinesie. Veď nový rok je skutočne krokom k splneniu našich želaní.

Všetko najlepšie do nového roku praje www.svadba.sk.

autor: Bibiána Želisková


line
line

Diskusia


forum 01.01.2009: admin, Diskusia k článku "S optimizmom do nového roku alebo nech nám nový rok veľa prinesie"rightend