startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Rozmarné rozkoše svadobnej noci

line

svadobné zvyky
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

To najlepšie zo svadobnej oslavy príde až po odchode svadobných hostí. Vo chvíli, keď nevesta konečne odloží krásne, ale často nepohodlné šaty a ženích si s úľavou povolí škrtiacu kravatu a vyzuje tesné lakovky, príde na rad to „pravé orechové“. Noc po svadbe by mala byť výnimočná i keď všetci vieme, že po rušnom dni mladomanželia najviac túžia po dobrom spánku.
Nevesta na rukach zenichaDôraz kladený na jedinečnosť svadobnej noci však nie je až taký veľký ako kedysi, pretože v súčasnosti nie je výnimkou, že budúci manželia bývajú spolu už pred svadbou. Vo svadobný večer s prihliadnutím na bohatý program svadobného dňa platí, že „menej je niekedy viac“. Nechajte sa inšpirovať našimi typmi na ozvláštnenie prvej novomanželskej noci.

Flirtujte spolu

Je pravdou, že na svadobnej hostine budete zaneprázdnení vítaním svadobných hostí, tancom, svadobnými rituálmi a tisíckou ďalších drobností, ale chvíľky, kedy ste uprostred svadobného davu sami dvaja, sú o to vzácnejšie. Krátke objatie, sústredené stretnutie očami, letmí bozk pri „náhodnom“ stretnutí..., takéto drobné prejavy vzájomnej náklonnosti vám pomôžu sústrediť sa jeden na druhého a navodiť tak atmosféru očakávania.

Nájdite si spoločnú vôňu

Prijemná vôňa nežne pohladí emočné centrá šedej mozgovej kôry a vyvolá spomienky na to najlepšie, čo ste spolu zažili. Uvoľní napätie a navodí príjemnú náladu. Ak budete svadobnú noc tráviť v hotelovej izbe, nechajte si tam doniesť kyticu obľúbených kvetov, sadu aromatických sviečok alebo aromatickú lampu. Medzi obľúbené aromatické oleje medzi mladomanželmi patria oleje z ylangu, santalového dreva, levandule a jazmínu. O všetkých týchto vôňach odborníci tvrdia, že pôsobia ako afrodiziaká.

Dovoľte mu, aby Vás preniesol cez prach

Tento tradičný novomanželský zvyk vraj pochádza z obdobia rímskej ríše a má novomanželom do nového začiatku priniesť šťastie. Od obetavého náručia novomanžela je už len na skok povedzme k vzájomnej masáži chodidiel (veď ste prestáli celý deň) a postupne i ostaných častí tela.

Dožičte svojej „polovičke“ obľúbenú hudbu

Pustite si niekoľko obľúbených skladieb na privítanie do novomanželskej spálne alebo predohru k svadobnej noci či spríjemnenie „cesty“ k miestu medových týždňov.

spodna bielizenVkĺznite do niečoho zvodného

Zvodná spodná bielizeň určite nepatrí medzi posledné výkriky módy, ale je s ňou veľa zábavy a takmer určite zapôsobí. Výber čo do sortimentu alebo ceny je dostatočne široký, takže si vyberie naozaj každá nevesta.

Darujte si vyznanie

Dnes už nie je problém natočiť na kameru svoje vyznanie lásky. Tradičnejšie založené povahy môžu využiť papier a pero prípadne ozdobné písmo dostupné v každom textovom procesore. Svoje vyznanie môže začať tým, ako ste sa spoznali, čo vás na vašom budúcom manželskom partnerovi najviac upútalo a ako sa tešíte na život vo dvojici.

Nakŕmte sa navzájom

Malé pohostenie zo spoločného taniera je vynikajúcou predohrou pred prvým novomanželským zblížením. Postačí vám k tomu miska jahôd, kúsky melóna, čokoládové pusinky alebo iná, vám blízka maškrta, z ktorej môžete spoločne ujedať po bohatej svadobnej hostine.

Použite nápoj/pokrm lásky

Dnes je známych mnoho potravín, ktoré slúžia ako afrodiziakum. Čokoláda, med alebo ústrice – to všetko obsahuje látky, ktoré povzbudzujú vášeň a na rozdiel od alkoholu neodoberajú silu.

Pripravte si spestrenie svadobného večera zmenou tradičného osvetlenia. Túto úlohu môžete zveriť aj šikovnej družičke či družbovi, ktorí ich zapojí tesne pred vaším príchodom na izbu.

KupelDoprajte si romantický kúpeľ

Pripravte si romantický kúpeľ so sviečkami, penou, možno lupienkami ruží. Nezabudnite na žinku či hubu na vzájomné umývanie. Nie nadarmo sa hovorí, že život vyšiel z vody. Využite to a užite si mokrej zábavy.

Prekvapenie na posteli

Kúpte svojmu milovanému hodvábnu spodnú bielizeň alebo pyžamo a nechajte ju nachystanú na posteli. Ženích môže svojej polovičke tiež darovať atraktívnu bielizeň.

Uvoľnite sa! Konečne to máte za sebou

Porozprávajte sa o prežitom dni, doprajte si pritom trochu romantiky. Predstavte si, že ste sa práve spoznali. Aj to dokáže navodiť dôverné a iskrivé ovzdušie.

Tou najdôležitejšou zásadou po svadobnej oslave je nepúšťať nikoho do novomanželského apartmánu. Doprajte si trochu súkromia, určite si ho zaslúžite. Sami dvaja na veľkej posteli. Treba k tomu ešte niečo dodať?

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 08.03.2010: admin, Diskusia k článku "Rozmarné rozkoše svadobnej noci"rightend