startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Rozlúčka so slobodou: Večer pre dámy

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Kto povedal, že len muži sa vedia dobre baviť? Dnes už aj ženy majú svoju „akciu“ pred svadbou. Tú väčšinou organizuje hlavná družička z radov nevestinej najbližšej rodiny, priateliek, spolužiačiek z vysokej, alebo kolegíň zo zamestnania.
SestryTento typ oslavy je menej formálny ako iný typ oslavy známy ako „slávnosť darčekov“. V nasledujúcom texte si každá správna družička nájde inšpiráciu ako pre svoju priateľku pripraviť jedinečnú rozlúčku so slobodou.

Koho pozvať

Medzi pozvanými by sa mali objaviť niektorí svadobní hostia, prednostne tí, ktorí sa z ľubovoľných dôvodov nezúčastnia svadobnej hostiny. Aby ste náhodou na niekoho nezabudli, prejdite si ešte pred oslavou zoznam svadobných hostí s nevestou. V každom prípade je dobré držať sa pravidla: menej je niekedy viac.

Kedy oslavu naplánovať

Termín oslavy je dobré stanoviť aspoň dva týždne pred dňom "D". (Nevesta by mala kráčať k oltáru svieža ako rybička). V prípade, že sa oslava bude konať mimo mesta, presvedčte sa, že všetci cezpoľní učastníci oslavy budú mať dosť času na príjazd.

Ako to bude prebiehať

Oslava by mala odrážať predstavu budúcej nevesty o zábave, počte pozvaných, aj spoločné finančné možnosti. Kedže cieľom je pripraviť oslavu pre budúcu nevestu, náklady by sa mali po dohode rozpočítať medzi účastníkov oslavy.

Tvorivé nápady

Oslavou môže byť aj luxusný zážitok (víkend v kúpeľoch), alebo návšteva zábavneho centra vo väčsom meste. Dobrým napadom môže byť aj návšteva obľúbenej reštaurácie, salónu krásy, alebo pyžamová párty. Športovo založené typy určite nepohrdnú lyžovačkou, alebo bicyklovou túrou.

Zábava a hry

Nezaškodí okoreniť oslavu roztopašnými darčekmi a zložiť sa neveste na odvážnu spodnú blielizeň, kožušinové, či operené boa, trblietavý mejkap, alebo parochňu. Zaujímavo zapôsobí aj tričko s veselým nápisom pre všetkých účastníkov oslavy.

A najdôležitejšia časť večera? Samozrejme skvelá zábava s budúcou nevestou!

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 20.02.2006: admin, Diskusia k článku "Rozlúčka so slobodou: Večer pre dámy"rightend