startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Rozhovor s víťazným párom reality show 4 svadby

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nie každá nevesta má to šťastie, že ju vo svadobný deň môže prostredníctvom televíznych kamier sledovať celé Slovensko. Dnes Vám prinášame rozhovor s najúspešnejšou dvojicou reality show 4 svadby, novomanželmi Štefanom a Zuzkou.

Každá dvojica má svoj "osudový príbeh", miesto a čas, ktoré ich spojilo. Pri akej príležitosti si spoznala svojho nastávajúceho?

So Štefanom sme sa spoznali pred 4 rokmi na dovolenke v Bulharsku, kde sme vtedy prišli každý samostatne. Hneď, ako sme sa uvideli, preskočila medzi nami „iskra“, takže môžeme povedať, že nás spojila osudná dovolenka, po ktorej sme zostali v kontakte.

Moderným snúbeniciam často prekáža nerozhodnosť ich budúcich "polovičiek". Ako Ťa požiadal o ruku Štefan?

Štefan je typický „počítačový chlapec“ a tak aj jeho požiadanie o ruku bolo viac technické ako romantické :). Na Štedrý večer pred dvoma rokmi mi od neho prišla veľmi pekná smska, ktorou ma žiadal o ruku. Najskôr som si myslela, že žartuje. Každopádne ma veľmi prekvapil a bol originálny. Takéto požiadanie o ruku som naozaj nečakala. Potom sme mali ešte oficiálne zásnuby aj s rodičmi v reštaurácii.

Kľúčové životné okamihy mnohí považujú za príliš osobné a len neochotne by ich "predhodili" objektívu televíznej kamery. Vaša svadba je príslovečnou výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Kto prišiel s nápadom prihlásiť sa do súťaže?

S nápadom prihlásiť sa do súťaže prišli moji rodičia. Priznám sa, že najprv sme tú myšlienku trocha ignorovali, ale teraz s odstupom času som veľmi rada, že sme sa na to dali. Veď nie každý ma takú možnosť, že mu príde najznámejšia televízia na Slovensku natáčať svadbu :). Našu svadbu to urobilo výnimočnejšou a ešte krajšou. Náš veľký deň sa stal nezabudnuteľným nielen pre nás ale aj pre všetkých pozvaných hostí.

stefan a zuzana - 4svadby


Nedalo sa nevšimnúť, že si si pri svadobných prípravách potrpela na doladení detailov. Ako dlho ti trvala príprava, aby bolo všetko tak, ako si si želala?

Svadbu sme plánovali už rok a pol, odkedy sme si zarezervovali miesto pre svadobnú hostinu. Intenzívnejšie sme sa svadobným pripravám venovali tak 2-3 mesiace pred svadbou.

O šatách, v ktorých povedia svoje "áno", ženy snívajú od útleho veku. Premeniť hýčkaný ideál na skutočnosť často nebýva jednoduché. Ako si to vyriešila?

Výber svadobných šiat bol pre mňa veľmi ťažký, lebo asi pol roka pred svadbou som mala obdobie, keď sa mi nepáčili ani jedny. Chcela som jednoducho elegantné, ale zároveň niečím výnimočné „princeznovské“ šaty bez spodničky s kruhom. Nakoniec som si ich nechala ušiť na mieru. Bolo to riskantné, pretože som ich prvýkrát videla a skúšala len mesiac pred svadbou, ale vôbec neľutujem. Šaty boli nakoniec úplne podľa mojich predstáv.

stefan a zuzana - 4svadby


Úprava vlasov patrí k najvlastnejším prostriedkom sebavyjadrenia a zrkadlom vkusu každej ženy. Čím vynikol Tvoj svadobný účes?

Účes som si, ako väčšinu vecí, volila jednoduchý ale výrazne ženský. Vlasy som mala dopoly vyčesané a druhá polovica bola rozpustená a vyžehlená, čo celý účes ešte viac opticky predĺžilo. Veľa hosti sa dokonca pýtalo, či nenosím príčesok :). Vo vlasoch som mala aj kryštálovú korunku a závoj, komplikovaný účes by sa v mojom prípade nedal ani zrealizovať.

stefan a zuzana - 4svadby


Veľkou príležitosťou ako ozvláštniť svoj svadobný deň, je výzdoba miesta svadobného obradu a hostiny. Aký motív si zvolila?

K doplnkom nevesty patrí svadobná kytica. Moja bola naozaj nádherná, ladená do fialkovo-biela. V kytičke boli najmä nádherné orchidey a biele ruže. Rovnako ako svadobná kytička aj ostatná výzdoba a svadobné torty boli ladené do fialkovo- bielej. Za prekrásnu výzdobu vďačím aranžérke, ktorá premenila moje predstavy na skutočnosť. Hostia sedeli za okrúhlymi stolmi so stoličkami s návlekmi s fialkovými mašľami. Na každom stole stála biela sviečka ozdobená fialovou stužkou a aranžmán zo živých orchideí.

stefan a zuzana - 4svadby


Pre každého hosťa som pripravila vlastnoručne vyrobený darček - prírodné levanduľové mydielko v tvare srdiečka, samozrejme tiež fialové, zabalené do bieleho tylu a ozdobené visačkou s našimi menami, dátumom svadby a poďakovaním pre hostí.

stefan a zuzana - 4svadby


K svadobnému stolu patrí slávnostné menu, ktoré mal každý hosť pred sebou. Na detailoch som si skutočne dala záležať, som totiž perfekcionistka a potrpím si na dokonalú harmóniu.

stefan a zuzana - 4svadby


Nádherne bol vyzdobený aj chrám. Cestu k oltáru lemovali vysoké sklenené svietniky s rozžiarenými bielymi sviecami. Ani tu nechýbala živá kvetinová výzdoba a "oblečené" stoličky s fialovými mašľami. Romantickú atmosféru umocnil zbor, ktorý počas celého obradu krásne spieval až nám behali zimomriavky a starší medzi prítomnými si aj poplakali :). Pochvalu si zaslúžia dve roztomilé kvetinové družičky, ktoré išli s košíčkami predo mnou a cestu k oltáru mi vystlali lupienkami ruží.

stefan a zuzana - 4svadby


Žiadny vzorný hosť nepríde na svadbu bez svadobného daru. Našli ste si medzi svadobnými darmi niečo výnimočné?

Svadobné dary boli väčšinou finančné, ale dostali sme aj niekoľko vecných darov: dva obrazy, príbor, súpravu koreničiek a sadu pohárov. Samozrejme dostali sme aj veľa alkoholu a tort rôzneho druhu.

Po svadbe býva najočakávanejšou udalosťou v kruhu najbližších príchod prvého potomka. Plánujete veľkú rodinu?

V blízkej budúcnosti sa naša rodina asi rozrastať nebude. Najprv chceme dokončiť školu a bývanie. Určite by sme chceli 2, maximálne 3 deti, ktorým sa budeme môcť naplno venovať a zabezpečiť im všetko, čo budú potrebovať.


rightend