startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Inšpirácie pre romantické medové týždne

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Sviečky, ružové lupienky, šťavnaté jedlá, zvodný parfum, každý z nás má určite tú svoju predstavu o romantike na svadobnej ceste a spôsoboch ako ju dosiahnuť. Cieľom a zmyslom svadobnej cesty by mala byť pripomienka toho, čo majú obaja partneri spoločné, čo ich spája a pomôcť im tak pri vstupe do spoločného života.
Par-na-prechadzke_tsp86502395To neznamená, že by ste mali na svadobnej ceste romantiku celkom vypustiť, skôr by ste mali v dostatočnom predstihu pracovať na vytvorení tej správnej atmosféry a k tomu vám ponúkame niekoľko nasledujúcich typov:

Preskúmajte spolu „neznáme“ územie

Dôverná atmosféra je nenahraditeľnou zložkou romantickej atmosféry. Keď si ako partneri dôverujete, prezradíte tomu druhému aj to, čo pred inými zatajujete a dávate svojmu partnerov najavo, že mu dôverujete a vážite si ho. Niekedy je ťažké prejaviť sa priamo, vtedy môže pomôcť nejaký príbeh, ktorý obaja poznáte, test alebo spoločenská hra.

Skombinujte svoje svadobné albumy

Kúpte si spoločný svadobný album a uložte si do neho všetky fotky, ktoré sa páčia obidvom (ak máte, tak aj také, na ktorých ste zachytení v začiatkoch randenia).

Napíšte si list „spoločných želaní“

Napíšte si vzájomne list o tom, čo od svojho manželstva očakávate, na čo sa tešíte a čo by ste chceli spoločne dosiahnuť do 2, 5-tich možno dokonca 20-tich rokov spoločného života. Listy si odložte a prečítajte si ich na najbližšie výročie svadby.

Par-na-plazi_tsp77006576Nechávajte svojmu partnerovi odkazy

Nič nevyvoláva romantickú náladu lepšie ako lístočky s odkazmi. Skúste zaloviť v pamäti a spomenúť si, čo Vás na vašom partnerovi najviac upútalo, ako ste sa spoznali, kedy ste zažili prvý bozk, akú najbláznivejšiu vec vám vaša polovička vyviedla a kedy vás naopak najviac podporila? Podom papieriky na „medových týždňoch" uložte na miesta, kde ich váš partner nájde (napr: pod vankúš, alebo do peňaženky).

Dávajte si lásku

Najzábavnejšia vec na láske je, že čím viac jej rozdávate, tým viac sa vám vracia. Pre domácnosť novomanželov to platí viac ako kdekoľvek inde, využite preto každú príležitosť ako svoju lásku tomu druhému prejaviť. Istá mladá nevesta, ktorú zastihol dážď, dostala náhle dáždnik od úplne neznámeho muža. Keď sa ho spýtala ako mu ho vráti len sa usmial a odišiel. Urobiť „náhodný dobrý skutok“ ako pár aj pre niekoho úplne cudzieho na vašej svadobnej ceste, to pridá vašej láske úplne nový rozmer.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 07.08.2006: admin, Diskusia k článku "Inšpirácie pre romantické medové týždne"rightend