startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Rodina pri svadobnom stole

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rodina, priatelia aj vzdialenejšia rodina, ako im nájsť miesto pri svadobnom stole? V prípade, že máte široko rozvetvenú rodinu, veľa priateľov a na svojej svadobnej hostine nechcete šetriť, je táto otázka na mieste a my sa Vám na ňu v dnešnom článku pokúsime odpovedať.

Kostol interierMiesto pre rodičov

Pri svadobnom obrade sedia rodičia nevesty vždy v prvom rade vľavo čelom k presbytériu, rodičia ženícha majú svoje miesto v prvom rade napravo. V prípade, že má kostol dve uličky, rodičia nevesty sedia napravo od ľavej uličky a rodičia ženícha naľavo od pravej uličky (pri vstupe do kostola zozadu).

Miesto pre ovdovených rodičov

Ovdovelí rodičia ženícha alebo nevesty nemusia povinne sedieť pri svojich deťoch. Ak by pri stole chceli mať niekoho po boku, je to úplne v poriadku. Ich hosť sa nemusí žiadnym spôsobom aktívne zúčastňovať na svadobnej oslave (napríklad pri vítaní hostí) ak nie je s rodičom v príbuzenskom či rodinnom vzťahu, napriek tomu mu však patrí postavenie čestného hosťa.

Miesto pre rozvedených rodičov

V prípade, že jej jeden z rodičov ženícha alebo nevesty rozvedený, je veľká pravdepodobnosť, že nebude chcieť sedieť bok po boku so svojím niekdajším partnerom a tak je lepšie sa vopred s oboma pozvanými dohodnúť na vhodnom mieste, čím predídete zbytočným konfliktom.

Miesto pre najbližšiu rodinu

Po prvom rade je ďalších 4 - 5 radov vyhradených pre najbližšiu rodinu ženícha a nevesty. Títo svadobní hostia sa o svojom mieste môžu dozvedieť zo svadobného programu, alebo ich na miesto odvedú svadobní uvádzači. Súrodenci, pokiaľ nepatria medzi svadobčanov, majú svoje miesto pred starými rodičmi. Ak máte v rodine otčimov, ich miesto je hneď za najbližšou rodinou.

Miesto pre starších ľudí a invalidov

Starší hostia, prípadne invalidi majú miesto pri svadobnom obrade vpredu, prípadne na krajoch radu.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 27.04.2007: admin, Diskusia k článku "Rodina pri svadobnom stole"rightend