startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Niekoľko rád k svadobným prípravám

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Väčšina ľudí s nedôverou hľadí na rôzne „zaručené“ rady a odporúčania a už vôbec si nenechá od nikoho „hovoriť do života“. Niekedy je však výhodou poznať možné úskalia toho, čo sme si zaumienili a vyhnúť sa tak nepríjemným prekvapeniam.
Stastni novomanzelia_02Zúčastňujte sa spoločne na rozhodnutiach o svadbe. Niektorí budúci manželia sledujú svadobné prípravy a všetko, čo ich zaujíma je, čo si majú obliecť a kedy treba byť na mieste svadobného obradu. Rovnako sa nájdu aj nevesty, ktoré by chceli mať vo všetkom posledné slovo, bez ohľadu na názory blízkych či príbuzných. Je dobré učiť sa robiť spoločné rozhodnutia, veď o tom bude spoločná domácnosť, tak prečo nezačať hneď?

Nemyslíte si, že na svadbu musíte minúť toľko, čo na vysokoškolské štúdium, alebo vlastné bývanie. Niektoré z najkrajších a najzmysluplnejších svadobných obradov sa konali v obyčajnej záhrade rodinného domu, či farnosti.

Urobte všetko, čo môžete v dostatočnom predstihu. Určite nechcete týždeň pred svadbou hľadať svoj krstný list na fare v zapadnutom kúte našej vlasti, či zháňať vhodné svadobné šaty.

Nehanbite sa nahlas povedať svoj názor. Je to nakoniec vaša svadba. Len preto, že nejaká vaša príbuzná mala družičky oblečené v štýle „Tučnej gréckej svadby“ ešte neznamená, že to musí byť aj Vaša voľba a rovnako nemusíte na svojej svadbe dávať priestor každému „ľudovému zabávačovi“ z rodiny, ak Vám jeho umenie nie je po chuti. Samozrejme je treba podať svoju námietku primeraným spôsobom, aby sa nikto necítil dotknutý.

Pripitok_02Nechajte na svojom obrade zaznieť niečo zo seba aj ako jednotlivca, aj ako páru. Môžete to urobiť prostredníctvom výberu hudby, čítania pri obrade, manželského sľubu, výberu jedál a mnohými ďalšími spôsobmi.

Berte ohľad na “citlivé miesta” pre obidve zúčastnené rodiny pri príprave svadobného zasadacieho poriadku v prípade, že sa niektorý z Vašich rodičov rozviedli, predídete tak zbytočným konfliktom.

Nemajte nerealistické očakávania o tom, že všetko na vašej svadbe bude dokonalé. Nádherné, možno ale nie dokonalé, lebo dokonalosť sa dosahuje len veľmi ťažko. Svadba by mala byť skôr radostnou oslavou lásky dvoch ľudí, než ukážkou dokonalosti. Väčšina ľudí je v mnohom nedokonalých a práve chyba je to, čo ľuďom prvé „udrie do očí“ a čo si najskôr zapamätajú.

Vyhýbajte sa radšej alkoholu pred svadobným obradom. Je pravda, že nervy dostávajú v podobne významné dni zabrať, ale určite nechcete, aby niekto zo svadobčanov kráčal k oltáru „tanečným krokom“.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.07.2006: admin, Diskusia k článku "Niekoľko rád k svadobným prípravám"rightend