startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Prvé spoločné Vianoce

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Prvé Vianoce pre všetkých tých, ktorí tento rok vstúpili do stavu manželského, budú čímsi výnimočným. Chvíle vzácnej blízkosti naplnia túžby oboch partnerov. Kde však stráviť prvé Vianoce?
rozbalovanie darcekovMamy si ešte nezvykli na prázdne miesto pri nedelňajšom obede a už sú tu Vianoce. Nebuďte smutní. Pozvaním sa predsa nešetrí. No či príjmu mladí pozvanie k štedrovočernému stolu, alebo navštívia svojich rodičov prvý, či druhý sviatok vianočný, je len na nich. Sú to ich prvé spoločné Vianoce, ktoré sú tak dôležité, že niektoré „veci“ skutočne strácajú význam. I keď sú svokrovci riadne nedočkaví a svokra chce byť tou najlepšou svokrou na svete, prílišná snaha niekedy viac uškodí ako pomôže. Pomoc predsa nenecháva dlho čakať. A ak budú "mladí" potrebovať pomoc, vedia, na koho sa majú obrátiť. A to sa cení.

Ale ako prežiť Vianočné sviatky tak, aby ostali krásnou spomienkou v srdci? Ste pár, ktorý tvorí vlastnú domácnosť. Od okamihu, keď ste spojili svoje životy, spoločne vkladáte i dávate. Tak ako zvykli vaši rodičia neraz hovoriť „začínali sme od lyžice“, tak si teraz vy začínate budovať svoj vlastný priestor pre život. A práve Vianoce sú nádhernou možnosťou k tomu, aby zvyky a tradície prinesené z domu, vytvorili jedinečné slávenie vašich vianočných sviatkov. Vložte do nich spomienky i predstavy. Tak ako ste kedysi spoločne spievali vianočné koledy v kruhu svojej rodiny, ochutnávali vianočné pečivo a pozerali rozprávky patriace výlučne Vianociam, tak teraz kúsok týchto spomienok vložte do predstáv vašich prvých Vianoc. Vytvorte si svoje Vianoce. Zdobte, nakupujte, spievajte, chystajte koľko vám hrdlo ráči. A popri tom nezabúdajte byť na chvíľu deťmi. Veď deti prežívajú Vianoce nakrajšie. V radosti a tajomstvách chystajte darčeky blízkym, i láske, ktorú máte pri sebe.

A že niečo nebude nachystané načas? Nevadí! Nejdete predsa v šikovnosti predbiehať svoju mamu. Vianoce nie sú maratónom splnených povinností a preto „netestujte“ kvality svojho miláčika zoznamom chýbajúcich potravín. Vyberte sa nakupovať spolu, no nezabudnite na teplé rukavice, šál a čiapku. Veď snehová nádielka je tou pravou vianočnou inšpiráciou správneho vybláznenia.

Si Ty a som Ja. Sme dvaja. Čo nám viac treba? Lásku z neba? Tá je predsa kúskom chleba. Vezmi si ju, rád ju dám, keď pod vianočným stromčekom objímem teba, lásku svojho života.
Krásu a čaro prvých spoločných nezameniteľných sviatkov roka praje vám i všetkým vaším blízkym svadobný portál www.svadba.sk.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 20.12.2007: admin, Diskusia k článku "Prvé spoločné Vianoce"rightend