startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Príručka romantického snúbenca

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

O romantike sa veľa hovorí, ale napriek tomu zostáva pravý zmysel tohto slova mnohým skrytý, niekedy až odstrašujúci. Čo sa očakáva od romantického snúbenca, aké miesto má romantika vo vzájomnom vzťahu? To sa dozviete práve v dnešnom článku.
rande_01Začnime tým, že romantika by rozhodne mala byť trvalou a živou súčasťou vzťahu dvoch milujúcich sa ľudí ako voľba, ktorú obaja neustále dôsledne budujú a vzájomne ju jeden od druhého prijímajú.

Vo všeobecnosti sa romantika považuje za síce povznášajúce ale podenkové vzplanutie na začiatku vzťahu, ktoré nanajvýš po niekoľkých mesiacoch vyšumí do ničoty.

Prečo je potom romantika dôležitá? Keď prvýkrát stretnete svoju novú lásku, každá chvíľa strávená v jej blízkosti je pre Vás novým objavom, žasnete nad každým slovom toho druhého, chcete ho poznať „až do špiku kostí“, chcete si byť blízko, dotýkať sa a byť na dotyk, srdce Vám bije ako zvon a chceli by ste tomu druhému zniesť aj „modré z neba“.

Zaľúbenosť je časom plným uspokojenia, radosti a pôžitku. Tieto intenzívne pocity Vám pomáhajú zblížiť sa bez toho, aby ste si to uvedomovali. Neskôr príde doba, keď budete musieť tento postoj k svojmu partnerovi vedome budovať a pracovať na tom, pretože Vám Váš partner za to stojí a tak chcete svoj vzájomný vzťah udržiavať a prehĺbovať. Každý vzťah má svoje etapy, ale nielen nevestu poteší, keď jej partner urobí niečo z nasledujúcich činov:

Všíma si podrobnosti:
Snáď neexistuje nič, čo by sme si cenili viac, ako keď si náš partner všíma drobné detaily v našom správaní a pri vhodnej príležitosti ich využije nato, aby nám prejavil svoju náklonnosť.

Dáva najavo svoje city:
Znamená to hovoriť o tom, čo k tomu druhému cítite a prečo je práve on či ona pre Vás výnimočný/-á. Komunikácia má veľa rôznych foriem verbálnych aj neverbálnych, ktorými môžete upevňovať vzájomný vzťah a napĺňať tak svoje potreby.

rande_02Vytvára zvláštne príležitosti:
Aj to najmenšie gesto či činnosť môže vyvolať u partnera uznanie. Hľadanie spôsobov, ako sa upevniť v tom, čo už o tom druhom viete, Vám pomože vzájomný vzťah neustále obnovovať a pripomínať si, prečo chcete byť spolu.

Je nezištne veľkorysý a ohľaduplný:
Romantika je o dávaní bez nároku na odplatu. Samotné vedomie, že niečo Vašu lásku poteší, je odmenou samo osebe.

Vytvára rituály:
Niekedy si páry nájdu drobnosť, ktorú pravidelne spoločne vykonávajú. Väčšinou raz za týždeň (meditácia pri sviečkach) alebo aj každý deň (spoločná šálka rannej kávy).

Je starostlivý:
Ak je Vaša láska tým najlepším, čo Vás v živote postretlo, potom jej to určite chcete dávať najavo tým, že k nej budete milý, prítulný a všeobecne pozorný. Takéto správanie len utvrdzuje Vášho partnera v tom, že je pre Vás naozaj jedinečný.

Je zvedavý:
Po dlhšom čase je veľmi ľahko upadnúť do sebaklamu, že svojho partnera dokonale poznáte. Ochota neustále sa spoznávať Vám otvorí dvere k nepoznaným stránkam osobnosti Vášho partnera a tým aj k novým cestám ako ho potešiť či povzbudiť.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 22.01.2007: admin, Diskusia k článku "Príručka romantického snúbenca"rightend