startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Snubné prstene od Primossa, s.r.o.

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Snubné prstene symbolizujú spojenie novomanželov a sú im trvalým pripomenutím lásky.
-- PR článok --
Obrúčky, ako ich familiárne zvykneme nazývať, majú pôvod v starovekom Ríme. Najprv išlo len o jednoduchý hladký železný krúžok, ktorý predstavoval zásnubný prsteň.

Zlaté snubné prstene, ako znak vernosti a lásky, sa začali objavovať v 12 storočí, kedy zároveň reprezentovali bohatstvo a vplyv. Ich dizajn bol preto mohutného charakteru s mnohými nápismi, v spojení s umeleckým tepaním. Prstene boli často dopĺňané drahými kameňmi. Až v 19. storočí sa objavili tenké obrúčky, podobné tým, ktoré poznáme dodnes. V súčasnej dobe si len ťažko vieme predstaviť svadbu bez snubných prsteňov. Novomanželia si ich pri svadobnom obrade navzájom nasádzujú, ako symbol spojenia a potvrdenia svojich sľubov.

Obrúčky sa nosia na prsteníku ľavej ruky, „bližšie k srdcu“, na dôkaz lásky a vernosti. Už starí Rimania verili, že tento prst je tenkým nervom spojený priamo so srdcom, ktorý keď sa stlačí prsteňom, láska bude zaručená.

Dnes sa snubné prstene vyrábajú najviac zo zlata a ich ponuka je stále väčšia. Okrem štandardných celozlatých - žltých vzorov sa vyrábajú obrúčky aj v bielom, či červenom zlate, s rôznou povrchovou úpravou. Pre náročných sa snubné prstene vyrábajú i z veľmi vzácneho kovu - platiny. Módne sú kombinácie niekoľkých farieb zlata, často doplnené diamantmi, alebo syntetickými kameňmi. Zvlášť obľúbené sú prstene z bieleho zlata, ktoré majú v aktuálnom trende kovový odtieň. Medzi výrobcov snubných prsteňov patrí aj spoločnosť PRIMOSSA, s.r.o.

História spoločnosti PRIMOSSA siaha až do obdobia prvej ČS. republiky.
Dlhoročná tradícia, špičková kvalita a bohatá škála - to nie je len slogan, ale fakt, ktorý spoločnosť radí na najvyššie priečky medzi výrobcami.

Primossa-snubne prstene01PRIMOSSA vyrába kompletný sortiment šperkov najmodernejších technológií. Zabezpečuje však aj výrobu tradičnými zlatníckymi postupmi, vyvíjanými celými generáciami vynikajúcich zlatníkov. Dlhoročná šperkárska tradícia, znalosť osvedčených zlatníckych technológií, remeselná zručnosť a najmodernejšie strojné vybavenie, umožňujú našim firmám ponúkať široký sortiment šperkárskych výrobkov špičkovej kvality, doplnené tovarom od ďalších svetových výrobcov.

Jedným z dominantných výrobných programov je výroba a predaj snubných prsteňov (obrúčok) svetovej kvality a dizajnov, ktoré sú objednávkovým spôsobom distribuované do väčšiny predajní v Slovenskej i Českej republike.
Spoločnosť ponúka vyše 800 druhov obrúčiek, od klasických celozlatých, až po technologicky najnáročnejšie kombinácie bieleho, žltého a červeného zlata, v spojení s kamienkami, s rôznou finálnou povrchovou úpravou.

Primossa-snubne prstene02Špecialitou spoločnosti PRIMOSSA pre náročných zákazníkov je kolekcia luxusných platinových snubných prsteňov s briliantmi. Snubné prstene sú vyrábané zo špeciálnych polotovarov, čo zaručuje bezchybné vlastnosti materiálu. Je možné dodať obrúčky aj v nadštandartnej úprave, pod čím sa rozumie úprava šírky až do 8mm, iné farebné prevedenie, zasadenie briliantov, zmena prevedenia povrchovej úpravy.

Spoločnosť PRIMOSSA s.r.o., prevádzkuje vlastnú maloobchodnú sieť firemných zlatníctiev na území SR. Tieto zlatníctva sa nachádzajú predovšetkým v prestížnych obchodno – zábavných centrách.

PRIMOSSA sa každoročne zúčastňuje tuzemských a zahraničných zlatníckych veľtrhov a výstav, kde predstavuje najnovšie modely šperkov a snubných prsteňov.      rightend