startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Prílohy k svadobnému oznámeniu

line

svadobné oznámenie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Už niekoľkokrát sme hovorili o tom, ako by malo vyzerať svadobné oznámenie. Ako postupovať v prípade, že sa všetky informácie o svadobnej hostine nevmestia na svadobnú pozvánku? Alebo v prípade, že na svadobný obrad pozývate viac ľudí ako na svadobnú hostinu? Práve pre tieto situácie sú určené najrôznejšie prílohy svadobnej pozvánky.
banner

svadobne oznamenie_01Kartička pre potvrdenie účasti

Kartička na potvrdenie účasti nemusí slúžiť len na spresnenie počtu svadobných hostí, ale aj na uvedenie druhu jedla a nápojov, ktorým vaši hostia dávajú prednosť.

Pozvanie k svadobnému stolu

Pre známych ale aj neznámych, ktorých chcete pozvať aj na svadobnú hostinu, nezabudnite vložiť k svadobnému oznámeniu a pozvánku k svadobnému stolu. Vo väčšine prípadoch stačí jednoduchá fráza - zároveň vás pozývame k svadobnému stolu.

Pozvanie k svadobnému stolu môžete pre cezpoľných hostí doplniť o mapu miesta svadobného obradu, prípadne o informácie, týkajúce sa možností ubytovania. Zároveň tu môžete spomenúť pamätihodnosti, ktoré sa nachádzajú v blízkosti miesta konania svadobného obradu.

Kartička čestného miesta pri svadobnom obrade

Možno budete chcieť, aby niektorí rodinní príslušníci, alebo najbližší priatelia mali pri vašom svadobnom obrade zvláštne miesto. O tomto výnimočnom postavení ich môžete informovať práve prostredníctvom tejto kartičky, ktorú hosť pri vchode ukáže uvádzačovi a ten ho usadí.

Ďalšie prílohy svadobnej pozvánky

Ak chystáte svadbu pod holým nebom, môžete spoločne so svadobným oznámením zaslať aj plánik s alternatívnym miestom obradu či svadobnej hostiny pre prípad zhoršenia počasia. Rovnako môžete obálku doplniť aj informáciami o svadobnej doprave z miesta obradu na miesto svadobnej hostiny.

K ďalším možným prílohám svadobného oznámenia patrí kartička s adresou nového domova mladomanželov, alebo kartičky so zasadacím poriadkom, ktoré hlavne pri väčšom počte hostí slúžia k lepšej orientácii pri svadobnom stole. Vo väčšine prípadoch však chaos pri usádzaní svadobných hostí pomáhajú eliminovať pomocou menoviek na svadobnom stole.

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek prílohu, mala by štýlovo a farebne ladiť so svadobným oznámením.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 05.08.2009: admin, Diskusia k článku "Prílohy k svadobnému oznámeniu"rightend