startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa priateľka stáva manželkou

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zdá sa, že ste naplnili všetky predpoklady ideálnej priateľky. Ste pokojná, zábavná a ochotná ku kompromisu. Potom sa vydáte a z vytúženej „princezny“ je zrazu „nevlastná sestra popolušky“ - nevrlá, unavená a nezaujímavá.
banner
HadkaVäčšina žien očakáva, že zásnuby budú obdobím blaženého šťastia plného romantiky a osláv a sú nepríjemne zaskočené, keď miesto toho príde len viac napätia, roztržiek a frustrácie. Hlavu hore, milé dámy, nie ste v tom samé. Podobné „prekvapenia“ totiž zažíva každá sebavedomá žena na prahu novej životnej etapy.

V prípade, že so svojím snúbencom už bývate v spoločnej domácnosti, pravdepodobne prežívate popisované pocity ešte intenzívnejšie. Posledná vec, po ktorej váš nastávajúci túži je namosúrená nevesta. Budúcej neveste taktiež neprospeje ani frustrácia. Preto je dobré prechádzať týmto obdobím s otvorenou mysľou. Čím viac sa do vzťahu vložíte, tým viac z neho získate.

Nie je vôbec na škodu ak máte pocit, že by ste sa nejaký čas mali viac venovať sebe a svojím záujmom. Tým nechceme povedať, že by ste mali zanevrieť na svojho nastávajúceho. Jednoducho skúste nájsť spoločnosť ľudí, s ktorými môžete o svojich pocitoch hovoriť, a ktorí na ne dokážu bezprostredne a konštruktívne reagovať. Takým človekom obyčajne býva nejaká žena z úzkeho rodinného kruhu, najskôr mama alebo dôverná priateľka, možnože aj budúca svokra.

Po svadbe budete ako manželia pravdepodobne zažívať niečo, s čím ste na začiatku nerátali. Prečo kupovať dva druhy chleba na raňajky a kto bude umývať riad, či držať diaľkový ovládač v sobotu večer. Vždy keď prídu na pretras podobné kompromisy uvedomte si, že ich robíte. lebo máte toho druhého radi a nie preto, že tomu druhému robíte láskavosť.

Uveďme príklad z praxe. V istom vzťahu musel snúbenec pri zmene zamestnania vrátiť služobné auto. Keď sa začal obzerať po novom, neustále zdôrazňoval, že nové auto bude „naše“, hoci ho nakoniec používal viac menej na pracovné účely. Deň pred tým, ako sa rozhodli auto kúpiť z neho vypadlo, že na internete objavil jedno presne podľa svojich predstáv. Keď snúbenica namietala, že na výber nemala skoro žiadny vplyv, začal zdôrazňovať všetky prednosti auta z internetu, takže bolo jasné, že už sa nedá presvedčiť na iné. Snúbenici spočiatku veľmi prekážalo, že vo výbere auta nemala skoro žiadne slovo, ale nakoniec zistila, že ju jej nastávajúci vie rešpektovať v iných veciach a všetko dobre dopadlo.

Vžitie sa do úlohy snúbenice nevesty vyžaduje čas. Nezabudnite, že v prvom rade ide o vzťah, nie o súboj „kto z koho“. Je veľa, na prvý pohľad nepodstatných drobností, pri ktorých treba v spoločnej domácnosti nájsť kompromis. Buďte preto trpezliví a nevzdávajte sa. Ak toho druhého naozaj milujete, ocení to a vaša snaha ho nenechá chladným.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 19.05.2006: admin, Diskusia k článku "Ako sa priateľka stáva manželkou"rightend