startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Prevoz svadobnej torty

line

svadobný stôl
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Prevoz niekoľkostupňovej torty z jedného miesta na druhý nie je vždy jednoduchá úloha. Stačí však niekoľko dobrých rád a zdanlivo zúfalá úloha je zrazu jednoduchá ako facka. Pritom je celkom jedno či chcete tento svadobný symbol previezť len za roh alebo do najbližšieho mesta.
svadobna tortaKeď sa chystáte prenášať svadobnú tortu v akomkoľvek dopravnom prostriedku, osvedčeným spôsobom je niekoľko vrstvový vlnitý kartón. Bohato zdobené torty si zaslúžia podnos zo silnejšej preglejky.

Ak má svadobná torta viac poschodí, mala by sa prenášať v celku, alebo ak je to možné, rozdeľte jednotlivé stupne do krabíc a na mieste ich zase zložte. V tom prípade si však nezabudnite pribaliť ozdoby určené na dotvorenie torty. Najlepšie miesto na prenášanie torty v aute je kufor (v príliš horúcom počasí však ani ten veľmi nepomôže). Keď už je torta na mieste, je bezpečnejšie prenášať ju na jedálenskom vozíku ako v rukách.

Torta má mať svoje miesto na svadobnom stole. Nebýva však pravidlom, že musí byť umiestnená pred mladomanželmi. Väčším tortám je vyhradený osobitný priestor a popredné miesto majú torty určené na redový tanec. Nie všetky torty musia byť „vystavené“. Ak ide o menšie torty určené na výslužku svadobným hosťom, je dobré uskladniť ich v miestnosti s nižšou teplotou, alebo v boxe, najmä ak sa svadba koná v lete.

Netreba zabudnúť na krabice, do ktorých sa výslužka zabalí. V prípade zákuskov treba myslieť i na to, či ich bude dosť. Väčšina svadobných hostí nosí torty. Nie je na škodu dohodnúť sa v kruhu blízkej rodiny, kto donesie tortu, kto zákusky. Ťažko si totiž predstaviť svadobnú hostinu bez dobrých svadobných zákuskov. Veď tie chutia najlepšie práve po svadbe.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 12.11.2008: admin, Diskusia k článku "Prevoz svadobnej torty"rightend