startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Najčastejšie prešľapy svadobných príprav - II. časť

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadba je pre väčšinu ľudí tým najkrajším dňom v ich živote. No v období pred svadbou zažívajú dni plné stresu. Je to dôsledok plánovania, hľadania, termínov a skúšok, vďaka čomu môžete zabudnúť aj na niektoré činnosti.

Zoznam na papieriZabúdanie na rozpočet

S plánovaním ste začali tak, ako sa patrí. Naplánovali ste si, koľko peňazí si môžete na svadbu dovoliť, dohodli ste sa s rodičmi, s čím vám pomôžu a zrazu zistíte, že polovica plánovaného rozpočtu padla len na šaty a z vášho rozpočtu na jedlo sa všetci dodávatelia smejú. Vtedy viaceré páry strácajú hlavu a berú si vysoké pôžičky, čo nie je práve najšťastnejší začiatok spoločného života. Skúste namiesto toho porozmýšľať, kde by sa ešte dalo ušetriť, prípadne získať peniaze tak, aby to pre vás neznamenalo neprimeranú finančnú záťaž.

Hýrenie deň pred svadbou

Či už si zvolíte na deň pred svadbou rozlúčku so slobodou alebo svadobnú generálku, poslednou vecou, ktorú v svadobné ráno potrebujete, je bolesť hlavy a "rozhojdaný" žalúdok. Urobte si láskavosť a zariaďte všetko tak, aby ste vo svadobný deň boli v čo najlepšej duševnej aj fyzickej forme.

Bezohľadnosť

Áno, svadobný deň je hlavne o vs, ale nemali by ste pritom zabúdať ani na všetkých, ktorí vám so svadobnými prípravami pomáhalialebo a sú na vašej svadbe hosťami. Vykreslili ste svoju predstavu o svadobnom obrade a hostine všetkým zúčastneným dostatočne podrobne? Bude na vašom svadobnom obrade dostatok miest na sedenie pre všetkých v prípade, že svadobné fotografovanie alebo obrad budú trvať dlhšie? Ak sa obrad bude konať počas teplých dní, budú mať všetci k dispozícii dostatok tekutín?

Obchádzanie partnera

Svadobné plánovanie by malo byť záležitosťou obidvoch budúcich manželov. To môžete dosiahnuť napríklad tak, že si rozdelíte úlohy a pravidelne si sadnete, aby ste sa porozprávali o tom, kto ako pokročil s ich plnením.

Strata perspektívy

Nezabudnite čo je pre vás naozaj dôležité. Nedovoľte, aby ste sa stratili v nepodstatných drobnostiach a nájdite si uprostred zhonu jeden víkend len pre seba, aby ste si pripomenuli, prečo práve vy dvaja chcete tvoriť pár.

autor: M. P.

Najčastejšie prešľapy svadobných príprav - I. časť


line
line

Diskusia


forum 23.02.2007: admin, Diskusia k článku "Najčastejšie prešľapy svadobných príprav - II. časť"rightend