startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Prehrešky proti skrášľovaniu

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

V kráse, rovnako ako v živote, sa môžeme ľahko dopustiť prehreškov voči vyššiemu princípu. Našťastie sa prehrešky proti líčeniu dajú pomerne jednoducho napraviť, alebo sa im dá včas predísť a prave s týmto úmyslom vznikol aj dnešný článok.

ocne riasyOhavne tmavá obrysová linka

Ak sa vás ľudia okolo pýtajú, ako vám chutilo raňajšie kakao a vy ste na raňajky žiadne nemali, príčinou všetečných otázok vášho okolia bude pravdepodobne príliš tmavá obrysová ceruzka na pery. Skúste si vybrať nejakú vhodnejšiu, maximálne o stupeň tmavšiu ako je prirodzený odtieň vašich pier.

Škandalózne vyspávanie v mejkape

Netrápte pokožku svojej tváre. Každá pokožka je do určitej miery prirodzene mastná a keď sa tuk z pokožky zmieša so zvyškami mejkapu a prachom, vzniknutá zmes upchá póry, vaśa tvár potom nemôže „dýchať“. Pred spaním je nevyhnutné pravidelné čistenie.

Trestuhodné skrývanie prirodzeného odtieňa pokožky

Možno to znie kruto, ale ani tmavý podklad nezaručí vašej tvári efekt 3 týždňovej dovolenky na Havaji. Ani príliš svetlý základ vám neprinesie vytužený porcelánový dojem, ale skôr vyvoláte dojem hradnej panej, ktorá tento svet opustila nedobrovoľne a tragicky. Preto milé dámy pri výbere líčenia rešpektujte prirodzený odtieň svojej pokožky.

Ohyzdné vytláčanie vyrážok

Odborníci v starostlivosti o pokožku nie sú príliš naklonení vytláčaniu vyrážok. Je síce pravda, že sa týmto spôsobom zbavíte najviditeľnejších nedostatkov, ale zároveň roznášate infekciu hlbšie do pokožky. Tým môžete zhoršiť jej začervenanie a spôsobiť jazvy. Preto je niekedy lepšie použiť na odstránenie akné jednopercentný roztok hydrokortizónu trikrát denne a znížiť tak pravdepodobnosť zápalu pokožky.

Desivo dramatické obrysovanie

Použitie tmavých odtieňov na zvýraznenie pôvabných kriviek vášho nosa, alebo na zvýraznenie brady funguje neodolateľne žiaľ len v módnych časopisoch, keď špeciálne svetlo pomáha rozostriť farebné prechody do stratena. V bežnom živote sa o to musíte postarať sama a to nie je vždy jednoduché. Ak nechcete vyzerať ako schéma ľudského tela pre študentov medícíny, zverte sa radšej do opatery skúsenej kozmetičky.

make-up_01Trestuhodný nedostatok úsudku pri úprave obočia

Najpôsobivejší odtieň obočia je o stupeň a pol svetlejší ako najtmavší odtieň vaších vlasov. Blondínka s obočím čiernym ako žívočíšne uhlie zanechá na svojom okolí dojem, že trpí poruchou rozdvojenej osobnosti.

Necudne nitkovité očné riasy

Očné riasy sú jemnou a zmyselnou črtou každej ženskej tváre, preto sa ich naučte rešpektovať a maskaru používajte na ich zvýraznenie len veľmi striedmo. Pavučinové, pozliepané, či rozstrapkané riasy vám neprinesú ten druh pozornosti, po ktorom túžite.

Ľahkomyseľné ladenie odtieňov

Ak sa vám páčia výrazné líca, uberte pri líčení na perách. Ak chcete mať naopak výrazné pery, zmiernite líčenie líc. Tajomstvo líčenia je vo vyzdvihnutí prirodzenej krásy ženy.

Šlendriánské škvrny

Snažiť sa naniesť krémový mejkap na napudrovanú tvár, je ako sladiť ľadový čaj medom. Výsledok je žalostný a vaša tvár bude vyzerať ako voskom zdobená kraslica namočená vo farbe. Ak používate krémový základ alebo mejkap, vždy ho naneste ako prvý a ak je to potrebné, líčenie zakončite púdrom. Zabránite tak nežiadúcemu "lesku".

Striedmim používaním mejkapu docielite efekt prirodzenej krásy. Veď ktorá žena netúži byť krásna.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 31.07.2007: admin, Diskusia k článku "Prehrešky proti skrášľovaniu"rightend