startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Prečo sa muži zdráhajú povedať: Ľúbim ťa?

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Po španielsky „Te amo“, „Je t’aime“ po francúzky či „Ich liebe dich“ ako by povedali vo Viedni. Po našom „Ľúbim ťa“. Táto jednoduchá veta robí mnohým mužom problémy a často sa jej zubami, nechtami vyhýbajú. Iní ju zase používajú tak často, že sa jej obsah celkom stráca. Väčšina mužov však pred touto vetou uteká ako čert pred svätenou vodou a dnes sa pokúsime opovedať prečo.

Par-na-plazi_tsp77006576Prečo muži váhajú

Váhanie zrejme patrí k mužským inštinktom. Čosi im hovorí, že priame prejavenie citov je priznaním slabosti a závislosti a tie hlave tvorstva nepristanú. Preto radšej svoju náklonnosť prejavujú predovšetkým činom a menej slovami. Malé pozornosti a prítomnosť po Vašom boku v ťažkých časoch sú jednoznačným prejavom toho, že darca má o Vás vážny záujem. Len od neho nechcite, aby vám povedal „Ľúbim ťa“.

Je však prístup „len skutky“ pre ženy dostačujúci? Rozhodne takto nezmýšľajú všetci muži. Nájdu sa aj takí, čo s prejavovaním citov na verejnosti nemajú žiadny problém a vety ako: „Ľúbim ťa, miláčik“ či „Si ten najväčší poklad na celom svete“ používajú až príliš často. Väčšina mužov odkladá prejavy náklonnosti do súkromia, alebo veľmi rado využije sviatky a príležitosti, akým je napríklad Deň svätého Valentína, aby to čo cítia, zhmotnili do kytice alebo pozdravu.

Muži rovnako ako ženy majú strach z odmietnutia. Silnejšie pohlavie je viac naklonené hanblivosti a idealizmu mladosti, keď máme pocit, že každé naše slovo by malo byť doložené skutkom. To napraví len čas a určité skúsenosti.

Veľa mužov nevie účinok horeuvedenej vety doceniť. Žena ju od svojho partnera potrebuje počuť. Táto veta je pre ňu uistením, že ju jej partner naozaj potrebuje. Naplnenie tejto citovej potreby patrí k základným citovým potrebám každej ženy a veľa vzťahových problémov pramení práve z toho, že muži ju nenapĺňajú tak, ako to ich partnerka očakáva.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.03.2007: admin, Diskusia k článku "Prečo sa muži zdráhajú povedať: Ľúbim ťa?"rightend