startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Prečo používať make-up

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Či už pečiete koláč, alebo píšete záverečnú správu o výsledkoch nejakého projektu, konečný výsledok nebude veľmi pôsobivý bez oku lahodiacej záverečnej úpravy. Koláč či torta môžu mať vynikajúcu chuť ale bez polevy nepritiahnu pozornosť tých, ktorí ich uvidia na slávnostne prestretom svadobnom stole a aj tá najfundovanejšia správa neurobí dobrý dojem, keď ju nadriadenému odovzdáte na dvojhárku vytrhnutom zo školského zošita svojej ratolesti.
banner
ObocieMožno si teraz poviete a čo má varenie a administratíva spoločné s krásou? Veľa žien si myslí, že byť dobre oblečená a obutá stačí, ale to je len jedna strana mince. Tou druhou je dobre upravená pokožka, vlasy a samozrejme primeraný make-up.

Ak sa Váš make-up zotrie po hodine nosenia, pravdepodobne používate nekvalitnú značku, alebo ho neviete správne aplikovať. Možnože na líčenie nie ste zvyknutá a pripadáte si pri jeho používaní neistá. V takomto prípade navštívte kozmetický salón, kde Vám už poradia čo a ako. Správne použitý make-up robí Vašu pleť čistejšou, tmavé kruhy pod očami vyblednú, Vaše oči budú žiarivejšie a pery výraznejšie.

Make-up by ste mali používať vždy, keď idete do spoločnosti v čiernych šatách. Bez neho bude Vaša pokožka vyzerať bledo a nevýrazne. Ak silou mocou chcete ísť v čiernych šatách bez mejkapu, skúste si k nim zobrať aspoň šál či boa v inej farbe. Vaša tvár tak lepšie vynikne.

Obrysovú ceruzku používajte veľmi opatrne. Pravým účelom jej použitia je robiť oči plnšími, ale keď sa to preženie, vyzerajú skôr polepene. Na predĺženie rias preto používajte očné tiene.

Hrubé a neupravené obočie dokáže pokaziť aj ten najdokonalejší make-up. Depilácia obočia naopak vytvorí okolo očí priestor a umožní im tak vyniknúť. Vytrhávať by ste však mali vždy len dolný okraj obočia.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 15.01.2007: admin, Diskusia k článku "Prečo používať make-up"rightend