startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Pôvabné a praktické nechty

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ruky a nechty patria k neprehliadnuteľným atribútom ženskej krásy. Aj keď kritéria najkrajšej úpravy sú prísne individuálne, existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré Vám pomôžu vybrať v súlade s prirodzeným tvarom prstov najpraktickejšiu úpravu.
manikuraBez ohľadu na to, či si nechty upravujete doma, alebo navštevujete kozmetický salón, určite Vám príde vhod prehľad najbežnejších tvarov nechtovej manikúry, ktorými môžete zvýrazniť svoje ruky na svadbu alebo inú slávnostnú príležitosť.

Hlavným kritériom pre výber toho správneho tvaru obyčajne býva svetlejší polmesiačik pri koreni nechta (lunula). Ak má zaoblený tvar, Vašim nechtom pristanú zaoblené tvary. Ak je sploštená, pristane Vám hranatý tvar a pre nejednoznačný obrys je naporúdzi zložený tvar oválu a štvorca, nazvaný "squoval".

Rovný tvar s oválnym končekom

Rovný okraj nechtu upevňuje a spevňuje rast nechtu, takže aj keď sa odštiepi alebo zlomí, dá sa opraviť bez straty pôvodnej dĺžky.

Oválny tvar

Vymodelovanie nechtu do tohto tvaru ho mierne oslabí ale širokým, oválnym prstom dodá potrebný mäkkší vzhľad.

Mandľový tvar

Zo strán do miernej špičky opilníkovaný tvar nechtu patrí k tradičným a trvácnym tvarom nechtovej manikúry. Jeho nevýhodou je pomerne slabá pevnosť a skutočnosť, že nechtu nedovolí narásť do úplnej dĺžky.

Okrúhly tvar

Pristane krátkym nechtom, ktorým umožňuje voľný rast, pevné okraje a rýchlu údržbu.

Štvorcový tvar

Tento tvar umožňuje nechtu rovno rásť, čím nechtu umožňuje jeho pohodlné napĺňanie a zaradzuje ho tak k trvácnym tvarom pre dlhé nechty.

Štvorcový tvar so zaoblenými hranami

Podobá sa predchádzajúcemu tvaru s tým rozdielom, že zaoblený konček nechtu vyzerá pôsobivo predovšetkým na dlhých nechtoch.

Špicatý tvar

Špicatý tvar vzniká pilníkovaním nechtu od hrán smerom ku končeku nechtu. Ide o veľmi slabý tvar nechtu, ktorý sa dnes obyčajne nahradzuje akrilovými alebo gélovými "ihličkami".

Tvar Squoval

Patrí ku konzervatívnym tvarom nechtovej manikúry s dĺžkou štvorcového tvaru so zjemňujúcim oválnym končekom nechtu. Squoval je pre svoju všestrannosť obľúbeným tvarom nechtovej manikúry, ktorý umožňuje krátkym a širokým nechtom uniesť dlhý konček nechtu bez neprirodzeného zväčšenia.

Prvoradým predpokladom zdravých a pevných nechtov je dobrá výživa s dostatočným obsahom vápnika, vitamínov i minerálov a celková zdravá životospráva. Dôležitou zložkou pre zdravie nechtov sú aj mastné kyseliny, ktoré im dodávajú pružnosť a lesk. Bohatým zdrojom tejto potravinovej zložky sú ryby, predovšetkým losos, či ľanový olej alebo černicová šťava. Samozrejmosťou by mal byť pravidelný pitný režim.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.02.2011: admin, Diskusia k článku "Pôvabné a praktické nechty"rightend