startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako napísať poďakovanie svadobným hosťom

line

harmonogram
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Osobné poďakovanie za účasť na svadobnej oslave alebo za svadobný dar v prípade, že ste pozvali väčší počet svadobných hostí už nestačí. Poďakovanie na kartičke je prejavom ocenenia a vďačnosti, ktorá určite poteší. V tomto článku sa dozviete ako také poďakovanie napísať.

podakovanieČo na poďakovanie nepatrí

Nikdy nepíšte poďakovanie na stroji alebo počítači. Strojovo napísaným poďakovaním dáte darcom najavo, že pre Vás ich dar veľa neznamenal a nestál Vám ani za to, aby ste ho v poďakovaní spomenuli. Oproti tomu rukou napísané, hoci len stručné poďakovanie a zmienka o dare má opačný efekt.

Nezabudnite poslať poďakovanie všetkým, ktorí Vám pomáhali s prípravou predsvadobných posedení. Môžete tak urobiť na jednej kartičke s poďakovaním za svadobný dar.

Ak od jednej osoby dostanete viac ako jeden dar, každý by mal mať vlastnú kartičku. Ak dostanete nejaký darček na dámskej jazde alebo pánskej rozlúčke so slobodou, patrí sa poďakovať za tento dar do desiatich dní od udalosti a oddelene od svadobných darov, pre ktoré existuje lehota na odpoveď predĺžená na dva týždne, obyčajne počítanej po návrate zo svadobnej cesty. Za svadobné dary, ktoré prišli ešte pred svadbou, treba poďakovať hneď.

Na poďakovanie nezabudnite uviesť svoju novú adresu, Vaši hostia to určite ocenia. Na písanie by ste mali použiť čierne alebo modré pero, farebné písmo sa nehodí a je ťažšie čitateľné.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 17.10.2006: admin, Diskusia k článku "Ako napísať poďakovanie svadobným hosťom"rightend