startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Čo robiť po svadbe

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Po mesiacoch až roku plánovania, úspor a starostí o každú drobnosť svojho veľkého dňa, môže byť obdobie po svadbe a „medových týždňoch“ obdobím sklamania a melanchólie. Nie je to nič nezvyčajné, keď sa na niečo dlho tešíte a zrazu to v niekoľkých krátkych hodinách prebehne. Zopár informácií o tom ako sa v podobnej situácii zachovať vám prinášame v nasledujúcom článku.
Par-na-prechadzke_tsp86502395Najdôležitejšie je uvedomiť si, že v tom nie ste sami. Pred vami sa podobne cítilo veľa neviest a všetky toto obdobie v zdraví prežili. Ak sa takto cítite, nemáte si čo vyčítať. Po naplánovaní a realizácii jedného z najväčších životných snov je pocit straty normálny. Dajte si čas na „rozjímanie“ nad prežitou udalosťou. Prezerajte si svadobné fotky, prelistujte knihu hostí a rozprávajte sa s priateľmi o dojmoch, ktoré vo vás svadba zanechala. To vám pomôže znova prežiť váš veľký deň aj všetky pocity s ním spojené.

Potom príde čas zamerať svoju energiu na niečo nové. Pokiaľ je to možné, vráťte sa aspoň trochu ku koníčkom, ktorým ste holdovali pred svadbou. Môže to byť aj nejaký druh športu, či zberateľská záľuba. Pokiaľ už máte alebo plánujete spoločné bývanie, sústreďte sa na jeho výzdobu alebo sa venujte záhradke. Nevyhýbajte sa spoločnosti známych a priateľov. Aj ich spoločnosť a vzájomné rozhovory vám pomôžu vyrovnať sa s pocitmi, ktoré prežívate.

Venujte kvalitný čas svojej „polovičke“ a spoločne robte niečo, na čo ste predtým nenašli čas. Pestujte spoločne nejaké hobby, choďte do kina, na dobrú večeru alebo na „rande“. Nájdite si nejakú spoločnú záľubu v súvislosti s novou domácnosťou alebo si (v prípade, že už máte „medové týždne“ za sebou) naplánujte cestu (výlet) na prvé výročie svadby niekam, kde ste ešte nikdy neboli.

Svadba je mimoriadna a nádherná udalosť ale rovnako ako všetko aj ona sa raz musí skončiť. Zostane po nej nová budúcnosť a veľa rokov strávených vo dvojici. Sústreďte sa na to dobré a na to zlé rýchlejšie zabudnete.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 23.05.2006: erytrea, re: Diskusia k článku
forum 23.05.2006: admin, Diskusia k článku "Čo robiť po svadbe"rightend